В УжНУ перевіряли правову грамотність громадян
За результатами проекту буде створена загальна карта правового здоров’я населення України та сформовані пропозиції для державних органів влади, що дадуть можливість підвищити рівень юридичної грамотності громадян
Захід провели у формі тестування, а той, хто впорався з ним, отримав карту правового здоров’я. Всі охочі могли пройти електронне опитування. Студенти дізнаються результати анкетування індивідуально – отримавши листа на електронну пошту. Представники головного територіального управління юстиції в Закарпатській області передбачили бонус для 30 ужнівців, котрі першими здадуть свої бланки – право на безкоштовну усну консультацію від цієї установи (за унікальним номером-кодом).
Заступник начальника головного теруправління юстиції з питань державної реєстрації Мар’яна Готра розповіла: «Ми перевіряємо правову обізнаність громадян у містах України. Пройти таке тестування – в інтересах людей, щоб у майбутньому вони орієнтувалися, як з юридичного погляду правильно діяти в різних ситуаціях».
«Хочу підкреслити, що це черговий позитивний приклад співпраці з головним теруправлінням юстиції, адже правова культура є одною із складових державної політики. Це свідчення того, що наша держава стала на крок успішнішою, адже бореться з проблемою правової неграмотності», – зауважив декан юридичного факультету Ярослав Лазур.
Декан біофаку Ярослава Гасинець додала: «На нашому факультеті, як і на інших, студенти вивчають дисципліну «Правознавство», адже кожному треба знати хоча б елементарні речі про свої права, можливості, які супроводжують людину протягом життя. Думаю, такі заходи є актуальними та потрібними».
Математики теж перевіряли свої знання в різних галузях права. На диктант радо відгукнулися студенти І, ІІ та ІV курсів. Завдання молоді зачитувала начальник управління державної реєстрації нормативно-правових актів, правової роботи та правової освіти головного територіального управління юстиції у Закарпатській області Валентина Хаща.
«Студенти досить активно писали, обговорювали. Не боялися. Думаю, їм цікаво було перевірити свій рівень правової грамотності. Навіть у дитячому садочку малята цікавляться своїми правами. Що вже казати про студентів…» – прокоментувала захід Валентина Василівна.
За результатами проекту створять загальну карту правового здоров’я населення України та сформують пропозиції для державних органів влади, що дадуть змогу підвищити рівень юридичної грамотності громадян.
фото Ірини Неменущої і Тетяни Лесюк