В УжНУ стартує навчально-практичний захід щодо ґрантових можливостей у науці
Програма «Горизонт Європа», у межах якої представники Національного фонду досліджень України зустрілися з керівництвом і представниками всіх підрозділів УжНУ, покликана допомагати активним науковцям, корті розуміють, що науку слід переформатовувати у проєктну діяльність
Гостей привітав ректор Ужгородського університету Володимир Смоланка. Очільник вишу відзначив актуальність програми та її цінність, адже розбиратися в темі пошуку й використання ґрантових можливостей будуть не лише теоретично, а й на практиці.
Проректор УжНУ з наукової роботи Іван Миронюк представив присутнім наукові здобутки нашого університету й розповів про розробки, над якими УжНУ працює в різних галузях науки. Згадав і про міжнародні проєкти, а також представив стартапи, які розробили вчені нашого чишу.
Як розповів Іван Миронюк, університет працює над розробками у сфері сонячної енергетики, твердотільних джерел енергії, досліджує мікробіом людини, використання штучного інтелекту, а також надзвичайно актуального у воєнний час проєкту ідентифікації військовослужбовців та осіб, постраждалих у результаті воєнних дій, та у десятках і десятках інших розвідок.
Виконавча директорка Національного фонду досліджень України Ольга Полоцька підкреслила, що організація, яку вона представляє, покликана фінансувати наукові проєкти й допомагати науковцям знаходити на них фінансування. Також промовиця розповіла, що торік до структури НФДУ додався відділ «Горизонт Європи», який очолює Ігор Таранов.
«Ми працюємо, щоб допомагати активним, натхненним науковцям, які розуміють, що науку потрібно переформатовувати у проєктну діяльність», – підкреслила пані Ольга.