В УжНУ відзначили річницю Революції Гідності та відкрили тематичну фотовиставку
Експозиція розміщена в холі головного корпусу університету й діятиме протягом тижня
Згадати, що відбувалося під час Майдану зібралися студенти і співробітники Ужгородського університету в холі головного корпусу вишу.
Активний учасник подій трирічної давності, головний редактор журналу «Миротворець» Павло Гомонай відкрив захід, нагадавши, з чого все почалося і що стало причиною виходу людей на майдан Незалежності в Києві. Зауважив, що такі ж дії почали відбуватися й в інших містах, всупереч тому, що люди не знали, ні як довго потрібно буде стояти на своїх майданах ні до чого це приведе. «Революція Гідності продовжується, і сьогодні вона – у кожного всередині», – каже пан Павло. Далі символічно лунає «Молитва за Україну».
Рушійною силою Революції було студентство. В Ужгороді здебільшого це були вихованці УжНУ. Тому на відзначення річниці початку Майдану завітав і ректор Володимир Смоланка. Він нагадав присутнім, що в День Гідності та Свободи ми відзначаємо не лише початок революції 2013 року, а й 2004-го – Помаранчевої.
«У той час молодь показала свої прагнення й довела всім, що свобода справді існує і за неї варто боротися. Але вона дається дуже непросто, і ця виставка це демонструє», – зауважив ректор. Відтак запропонував ушанувати пам’ять загиблих на Майдані, а також у зоні АТО, хвилиною мовчання.
До студентів завітав і голова Закарпатського обласного об’єднання ВУТ «Просвіта» ім. Т. Шевченка Володимир Піпаш. «Нам завжди казали, що Україна – унікальна, бо незалежність дісталася їй без крові. 30 листопада 2013 року все змінилося. Перемога Революції дісталася надто дорого, й чинна українська влада повинна це пам’ятати й виконувати обіцянки Євромайдану», – каже він.
А ще відзначає, що на той час Майдан став ніби «державою в державі», яка була непідвладна й не підкорялася нічиїм законам. Молодь закликав бути активною і завжди обирати громадянську позицію.
Натхненно й щиро звернувся до студентів і керівник військово-патріотичної організації «Карпатська Січ» та боєць однойменного підрозділу Тарас Деяк. У його голосі – прикрість за втрачених синів України й водночас рішучість та твердість у визначенні дальшого курсу на справжню незалежність. Він закликав студентів до змін, які покладуть край революціям та війні на Сході, які приведуть нас у справді вільну країну.
Виступив і доцент кафедри міжнародних економічних відносин Ярослав Дроздовський, що спонукав ужнівців щодня боротися з комплексом меншовартості, доводити свою патріотичну позицію в суспільстві.
Після урочистої частини студенти могли ознайомитися з представленими світлинами. На них – яскраві події та емоції, зафіксовані під час революційних подій як у столиці, так і тут, в Ужгороді. Виставка розташована в холі головного корпусу УжНУ й діятиме протягом тижня.