Захищати Україну своїми знаннями закликали першокурсників філфаку воїни-добровольці
Гості – військові-добровольці не розповідали про історію і становлення України за 25 років, а про побудову її тепер під час оборони держави
Цьогоріч до майбутніх філологів – україністів, русистів, словакістів, богемістів – журналістів, рекламістів та PR-ників на лекцію «Від проголошення Незалежності до нової України» запросили воїнів-добровольців Тараса Деяка, Івана Малетича та Олександра Довбаку, а також волонтерку Олександру Артюхіну.
Насамперед першачків уже як студентів привітала декан філологічного факультету. Галина Шумицька зацитувала блаженнійшого Любомира Гузара й побажала не боятися, почуватися вільними людьми, любити українців і Україну, університет, викладачів, однокурсників і все навколо. А найголовніше – вчитися з любов’ю.
Активною волонтеркою Руху підтримки закарпатських військових є випускниця відділення журналістики, ровесниця Незалежності України Олександра Артюхіна. Вона ніколи не думала, що знатиме тонкощі військового обмундирування, де шукати його деталі й що бачитиме стільки смертей і крові. Дівчина закликала робити все, що йде від душі, а серце покаже напрямок руху. Закликала не чекати, що хтось змінить Україну для вас, а почати змінювати щось у собі, бо «нову Україну ми з вами будуємо тепер», – наголосила Олександра Артюхіна й закликала долучатися до Руху підтримки закарпатських військових.
Гості – військові-добровольці не розповідали про історію і становлення України за 25 років, а про побудову її тепер під час оборони держави від агресора. Вони мають моральне право про це говорити, бо нещодавно повернулися з передової.
«Війна – це система, в якій не тільки передова, поле бою, тил, але й усі небайдужі. Кожен може допомогти. Бодай день у тижні можна виділити на те, щоб хоча б поспілкуватися з пораненими, демобілізованими, для цього не треба грошей. Сподіваюся, що війна нас не зачепить, а ми вас захистимо. Не буде миру – буде перемога», – закликав керівник національно-патріотичної організації «Карпатська Січ», випускник інженерно-технічного факультету УжНУ Тарас Деяк.
Без гумору, кажуть, на передовій не можна. Підтвердив це й доброволець Олександр Довбака, який пішов захищати Україну в перші дні наступу. Досвідчений чоловік розповів про особливості життя на передовій і резюмував: «Щоб витерпіти бруд, сморід і зраду в окопах, треба мати доброту. У ваших очах я бачу майбутнє, ви будете любити Україну і захищати нашу Батьківщину своїми знаннями, а не оцінками».
Під час першої лекції першокурсники познайомилися із керівництвом факультету, кафедр, своїми академнаставниками, дізналися про студентське життя з уст колег-активістів та відео.
Перший день для колишніх школярів буде насичений. О 12:00 урочисте посвячення в студенти, а о 18:00 – вечірка «Давайте познайомимось!».