Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Програму «Ромські студії в УжНУ» завершили врученням сертифікатів

Свої роботи представили ті, хто справді зацікавлений у такого роду дослідженнях і готовий й надалі працювати над ромською проблематикою

0 140
Останнього дня весни на факультеті суспільних наук відбувся перший урочистий відкритий захист робіт студентів – слухачів інтегрованої сертифікатної програми «Ромські студії в УжНУ».

Цьогорічний проект почав функціонувати в нашому виші торік 1 жовтня, регулярно відбувалися лекції для студентів ФСН. Головною метою програми є ознайомлення з особливостями різних аспектів життя ромського населення України та світу.

Мирослава Лендьел

Перший такий захід в історії вищої освіти Закарпаття розпочала проректор із науково-педагогічної роботи Мирослава Лендьел: «Цей проект має велику передісторію. Довго розроблялася програма, адже йдеться про дуже серйозні речі, які потребують твердого підґрунтя. Над кожним курсом, лекцією, темою виконана чимала робота великої кількості людей, які є фахівцями в цій сфері. При виборі факультету, на якому варто започатковувати «Ромські студії», не виникало жодних вагань. Саме тут навчаються студенти, які активно діють у суспільстві, цікавляться проблематикою соціального, політичного, культурного розвитку нашого краю. Варто відзначити, що свого часу ФСН закінчив Мирослав Горват, а також те, що нині тут викладає Михайло Зан, який ґрунтовно досліджує етнополітичні процеси».

Юрій Остапець

Відтак слово мав декан факультету Юрій Остапець, який зізнався, що виконання такої програми саме на ФСН, без сумніву, радує і викликає гордість за прогресування студентів. Представляли роботи тільки ті, хто й справді зацікавлений у такого роду дослідженнях, хто готовий і надалі працювати над ромською проблематикою. Пан Юрій висловив подяку тим, хто працював над сертифікатними роботами, а також усім, хто зробив вагомий внесок у створення та організацію програми.

Євгенія Навроцька

Медіаексперт з ромської проблематики Євгенія Навроцька була серед організаторів «Ромських студій в УжНУ», саме вона стала рушійною силою програми. «Ромська проблема, на жаль, тільки зростає через міграційні потоки ромів, демографічний вибух, а залишати її без вирішення не можна, потрібно шукати можливі розв’язки цього важливого питання. Упевнена, що наші старання і вся виконана робота для досліджень у майбутньому дасть плоди», – з ентузіазмом та захопленням розповідає про напрацювання пані Євгенія.

Олександр Білак

Депутат міської ради Мирослав Горват зауважив, що за нетривалий період часу вдалося зробити великий крок уперед. Пройшовши довгий і тернистий шлях, вдалося привернути увагу до проблем ромського населення, а це вже неабиякий прогрес.

На заході також був присутній заступник міського голови Ужгородської міської ради Олександр Білак, який, прослухавши доповіді студентів, зауважив, що потенціал у доповідачів є і його потрібно розвивати, а також запропонував співпрацю дослідникам з різними відділами міської ради.

Приєдналися до сказаного, наголосили на важливості події й побажали успіху присутнім директор Науково-дослідного інституту політичної регіоналістики професор Маріан Токар, в.о. завідувача кафедри політології і державного управління професор Микола Вегеш та заступник декана Михайло Зан.

Представляли сертифікатні роботи 11 студентів спеціальностей «Політологія», «Філософія», «Соціальна робота», а також аспірант кафедри політології і державного управління. Тематика в загальному охоплювала життя ромського населення, кожен досліджував різні аспекти та особливості. Фоторепортажі ромських поселень в Ужгороді, Сваляві, Хусті, «Геноцид ромів під час Другої світової війни: фоторепортаж музею в Освенцимі», «Фоторепортаж виставки ромського художника Тиберія Йонаша», «Соціальне життя ромів с. Холмок», «Пізнавальні екскурсії в контексті соціальної роботи з ромськими дітьми м. Ужгород», «Соціальна незахищеність ромських дітей-інвалідів», «10 цікавих фактів про ромів», «Локальна ідентичність та міжетнічна взаємодія ромів Південної Бессарабії (Одещини)», «Ромські студії в УжНУ: студентські рефлекції», «Талановиті роми: танці і музика» – саме над такими темами працювали студенти – слухачі програми.

Почесну місію вручити сертифікати надали Мирославу Горвату та Михайлу Зану. Студенти радо спілкувалися з наставниками, а насамкінець зробили спільне фото.

Вікторія Кенідра

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.