Збірку студентських наукових праць представили на факультеті історії та міжнародних відносин
Наостанок Генконсул Словаччини в Ужгороді Янка Бур’янова залишила студентам автографи на примірниках збірки на пам’ять про плідну співпрацю
Презентацію розпочав доцент кафедри нової та новітньої історії та історіографії Ігор Шніцер, котрий зауважив, що ініціаторами конференції виступили Генеральне консульство Словацької Республіки в місті Ужгороді та Товариство словаків Закарпаття ім. Л.Штура. Ігор Омелянович висловив радість з того приводу, що ці установи підтримують інтерес студентів до історії Словаччини, їхні наукові починання, зокрема і фінансово.
На заході була присутня і Генеральний консул Словацької Республіки в Ужгороді Янка Бур’янова, котра вже завершує свою каденцію на дипломатичному посту, з приводу чого колектив факультету подякував їй за постійну підтримку та допомогу. Пані Янка, звернувшись до присутніх, згадала, що конференція, проведена двома роками раніше, стала для неї «великим позитивним досвідом та імпульсом до розуміння, як інтенсивно та на високому рівні студенти працюють з історичною інформацією сусіднього краю».
Також вона наголосила, що є ще чимало тем у нашій спільній історії, котрі потребують повторного вивчення й переосмислення. Тому й побажала ужнівцям сил, енергії, терплячості та добрих думок для їх вивчення.
Звернулася пані консулка й до очільниці Товариства словаків Закарпаття Валерії Баланко, подякувала їй за ініціативу та старання й підкреслила: «Людовіт Штур для нас – це як ваш Шевченко».
Сама ж пані Валерія також долучилася до вітань і зауважила, що було б добре видану збірку перекласти ще й на словацьку мову.
Один зі студентів-істориків, Михайло Рекрутяк, котрий також долучився до формування збірника, на презентації виступив зі словами вдячності до своїх колег, котрі виявили ініціативу попрацювати над дослідженням різних аспектів життя Людовіта Штура, та безпосередньо до доцента Ігоря Шніцера, який зміг вдало організувати роботу студентів. «Якщо така співпраця між Україною та Словаччиною буде й надалі, то це принесе лише позитив для обох держав», – завершив Михайло.
Підсумки зустрічі підбила в.о. заступника декана факультету історії та міжнародних відносин Надія Керецман. Вона подякувала всім за співпрацю й висловила сподівання, що, незважаючи на ситуацію в країні, наша молодь матиме змогу реалізувати себе на теренах України.
Наостанок пані Янка Бур’янова залишила студентам автографи на примірниках збірки на пам’ять про таку плідну співпрацю.