Філфак відвідав науковець Слов’янського інституту Чеської академії наук

Метою приїзду й майже тижневого перебування дослідника на Закарпатті є збір діалектного матеріалу нашого краю

Міхал Вашичек
25 вересня на філологічний факультет УжНУ завітав старший науковий співробітник відділу лексикології та лексикографії Слов’янського інституту Чеської академії наук Міхал Вашичек. Метою приїзду і майже тижневого перебування дослідника на Закарпатті є збір діалектного матеріалу нашого краю. До слова, це вже другий упродовж року візит молодого науковця в УжНУ.
Філфак відвідав науковець Слов’янського інституту Чеської академії наук
Міхал Вашичек спілкується з представниками деканату та викладачами відділення богемістики

Розпочав свою «подорож» факультетом пан Міхал із відвідин деканату, де разом із деканом Галиною Шумицькою, заступником декана Василем Шарканем, доцентами кафедри словацької філології Юлією Юсип-Якимович та Наталією Петріцою за чашкою кави обговорили перспективи співпраці філологічного факультету Ужгородського університету та Слов’янського інституту Чеської академії наук.

Філфаківці
Міхал Вашичек

Відтак Міхал Вашичек презентував свої напрацювання філфаківцям, зокрема студентам відділення богемістики: порівнював говірки сіл Східної Словаччини із діалектним мовленням  населення західної частини Закарпаття. Наголосив на тому, що займається також відстеженням динаміки закарпатського діалекту у міських поселеннях, зокрема й в Ужгороді.

Гість активно спілкувався зі студентами, які є носіями говірок, розповідав про власний досвід роботи з молоддю. Студенти ж, своєю чергою, не менш активно цікавилися дослідником, адже українською літературною чеський гість розмовляє не гірше за них, та й «по-нашому» бесідує чудово.

Наприкінці зустрічі її учасники зробили кілька фото на пам’ять та обмінялися контактами для дальших взаємин.

Юлія Шипович