Наші студенти-медики у вільний час навчаються в нестандартний спосіб

На чергове засідання Клубу обговорення діагностики окремих нозологій, який планують зробити національним, лектором запросили професора Володимира Фекету

Наші студенти-медики у вільний час навчаються в нестандартний спосіб
5 квітня після пар в одному з ужгородських пабів відбулося засідання Клубу обговорення діагностики окремих нозологій (КОДОН), до участі в якому долучилися близько 20 студентів-медиків усіх курсів.

Засідання КОДОН проводить ще з вересня, і, між іншим, це перший такий клуб в Україні! Молодь обирає лектора, а він, своєю чергою, пропонує тему бесіди.

Засновники клубу – студенти-члени «UMSA Uzhhorod» Саша Тодавчич і Саша Коцибан – розповідають, що спочатку учасники самі готували доповіді, шукали цікавий матеріал і ділилися ним з рештою. Тепер же запрошують лекторів – своїх викладачів, – які діляться не лише знаннями, але й безцінним практичним досвідом.

Наші студенти-медики у вільний час навчаються в нестандартний спосіб

Цього разу гостем КОДОНу став доктор біологічних наук, професор Володимир Фекета. Обраний лектор запропонував розглянути тему, що стосується корекції вегетативних дисфункцій за допомогою застосування технік глибокого дихання.

Володимир Петрович прийшов не сам – зі своєю аспіранткою Ольгою Паламарчук. Каже, що приємно бути запрошеним до такого клубу, бо цікаво поспілкуватися зі студентами неформально. Гості принесли портативний прилад біологічного зворотного зв’язку, що вимірює варіабельність серцевого ритму (у такий спосіб лікар може призначити курс дихальних вправ, що допоможуть повпливати на поліпшення стану здоров’я). Говорили про правильне дихання та його вплив на організм, а сказане підкріплювали відеопрезентацією.

Наші студенти-медики у вільний час навчаються в нестандартний спосіб

Засідання в неформальній обстановці працює ефективно: студенти дискутували, ставили запитання, переймали досвід досвідченого наставника і, зрештою, налагоджували дружні стосунки одне з одним.

Проект КОДОН буде представлено на ІІІ Карпатському форумі UMSA: його планують запатентувати і зробити національним, аби й студенти в інших містах практикували такі засідання.

Ксенія Шокіна