Неділя, 28.05.17, 07:42 | Вітаю Вас Гість | RSS

Головна » Усі публікації » Визнання

Випускника УжНУ, а нині професора Дебреценського університету удостоїли званням Почесного доктора УжНУ

Засідання Вченої ради 23 лютого почалося урочисто: почесним званням Doctor honoris causa було вдостоєно випускника УжНУ, відомого в багатьох країнах фізика Олександра Кокенєші.

Володимир Смоланка вручив видатному фізикові відповідні регалії

Відрекомендував відомого науковця проректор Ігор Студеняк, розповівши про наукові здобутки знаного у світі вихідця з Ужгорода: «Олександр (Шандор) Кокенєші є професором кафедри експериментальної фізики Університету міста Дебрецена в Угорщині. Учений – співавтор 4 монографій, 19 патентів; автор 190 статей у міжнародних наукових рейтингових журналах; підготував понад 130 презентацій на міжнародних конференціях; керівник 11 захищених кандидатських дисертацій та понад 20 національних і міжнародних наукових проектів».

Відтак ректор УжНУ Володимир Смоланка вручив видатному фізикові відповідні регалії.

О. Кокенєші

Велика заслуга О. Кокенєші полягає в налагодженні співпраці між Дебреценським та Ужгородським університетами. За час 15-літньої продуктивної діяльності українські й угорські колеги запровадили низку проектів, практикують обміни й стажування ініціативних науковців.

«Дякую за визнання. Із великим задоволенням підтримаю всі пропозиції УжНУ. Давно співпрацюю з кафедрою прикладної фізики. Думаю, зв’язки продовжаться й надалі. Бажаю успіхів у роботі, науці, особистому житті!» – звернувся до присутніх Почесний доктор УжНУ Олександр Кокенєші. Пан Шандор також наголосив, що завжди пам’ятатиме про альма-матер й усіляко допомагатиме вишу.

Іван Артьомов

До слова, члени Вченої ради підтримали проект створення ГО «Міжнародна асоціація випускників ДВНЗ «УжНУ», презентований директором ННІ євроінтеграційних досліджень Іваном Артьомовим.

Члени зібрання проголосували й за конкурсні справи, внесення змін до положень про практику, підготовку до друку окремих видань, надання стипендій Кабміну представникам хімічного й фізичного факультетів.

Також ухвалили важливі рішення стосовно академічної доброчесності, яка є пріоритетом діяльності Ужгородського національного університету.

Наступне засідання заплановане на 23 березня 2017 року.

Ольга Брайлян

Визнання | 24.02.17 | Додав VIP | 356 | 0.0/0
Теги: Олександра, професора, Дебреценського, Почесного, Кокенєші, удостоїли, доктора, університету, звання, УжНУ

Долучайся!