Цьогорічний фестиваль мав благородну мету – збирали кошти на лікування Крістіни Яремчук.
Протягом трьох днів всяк охочий міг купити дивовижні пряники або пряничний будиночок для себе чи в подарунок рідним, насолодитися атмосферою новорічного свята, узяти участь у благодійному аукціоні Руху підтримки закарпатських військових.
Організатори подбали й про розважальну програму, до якої входили різноманітні майстер-класи та конкурси для дітей і дорослих. Ще відвідувачі могли зробити пам’ятні фото біля новорічної композиції разом із волонтерами.
«Якщо взяти до уваги минулий фестиваль, цього року з’явилося більше виробників пряників й ускладнилися роботи, які вони презентують, – розповідає туризмознавець, професор УжНУ Федір Шандор. – За деякими свідченнями, закарпатський пряник своєю історією найдавніший на території України. Доказом цього є прянична печатка, яка зберігається в музеї Ужгородського замку. Цю традицію принесли до нас німці та шваби з Нюрнберга. Взагалі Нюрнберзький пряник – один із перших у світі. А закарпатський має свою особливість: до складу тіста входять родзинки й багато різних спецій. Також він цікавий своїми історичними та гастрономічними традиціями».
Крім власне пряників, на фестивалі були широко представлені пряничні будиночки, серед яких більш ніж 40 споруд, а саме – різні упізнавані архітектурні пам’ятки Ужгорода. Головною конструкцією цього року був Греко-католицький кафедральний собор, навколо якого їздив іграшковий потяг.
До участі у фестивалі долучилися й студенти УжНУ – члени Соціального клубу перевтілилися на Миколайчиків і дарували гостям святковий настрій.
«Мені неймовірно подобаються такі заходи! Насамперед тому, що йдуть зимові свята, а цей фестиваль створює атмосферу новорічної казки.
Святкові ялинки й будиночки спонукають відчути домашній затишок, і саме це реально надихає на новорічні сюрпризи. Велика втіха – спостерігати за радісними очима й щирими усмішками тих, кому зробив подарунок! – захоплено розповідає студентка факультету суспільних наук УжНУ Ніна Туряниця. – Зі студентами й викладачами кафедри соціології й соціальної роботи ми допомогли в оформленні зали для цього фестивалю, а також долучилися до організації майстер-класів для дітей. Сподіваюся, таких заходів ставатиме більше, адже вони дарують радість людям!».
студенти відділення журналістики