Участь у засіданні взяли представниці бібліотечної справи Закарпаття з книгозбірень різного підпорядкування – вишівських і публічних

11 жовтня Наукова бібліотека Ужгородського університету організувала засідання круглого столу у форматі онлайн на актуальну тему адаптації книгозбірень України до умов цифрового суспільства. Захід зібрав найкращих представників бібліотечної справи Закарпаття, об’єднавши книгозбірні різного підпорядкування – вишівські та публічні.

Книгозбірня УжНУ провела круглий стіл щодо адаптації бібліотек до умов цифрового суспільстваЗ вітальним словом до учасників заходу звернулася директорка Наукової бібліотеки УжНУ, кандидат філологічних наук Марія Медведь.

До онлайн-зустрічі долучилися Закарпатська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Ф. Потушняка, Бібліотека академії культури і мистецтв, Ужгородська публічна бібліотека, Закарпатська обласна бібліотека для дітей та юнацтва, Наукова бібліотека Закарпатської академії мистецтв, Бібліотека комунального закладу «Ужгородський музичний фаховий коледж ім. Д. С. Задора», Бібліотека відокремленого структурного підрозділу Ужгородського торговельно-економічного фахового коледжу Державного торговельно-економічного університету, Комунальний заклад «Публічна бібліотека» Перечинської міської ради та ін.

Кожен з виступів спрямовував увагу учасників на окремі інноваційні впровадження, які знайшли схвальний відгук у користувачів, бо підтверджені позитивними результатами.

Доповідь «Впровадження інноваційних видів бібліотечного сервісу – основа сучасної стратегії розвитку Наукової бібліотеки Ужгородського університету» виголосила очільниця ужнівської книгозбірні Марія Медведь.

Про книгознавчі дослідження фонду літератури польською мовою на сторінках електронних виставок відділу бібліотечних зібрань та історичних колекцій інституту книгознавства НБУВ розповіла кандидат історичних наук, науковий співробітник відділу бібліотечних зібрань та історичних колекцій Інституту книгознавства Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського Тетяна Якубова.

Провідний спеціаліст центру наукометрії та інформаційної підтримки освіти та досліджень Наукової бібліотеки УжНУ Марія Кутканич поділилася своїми міркуваннями про репозитарій як один із компонентів відкритої науки у виші.

Завідувачка сектору Наукової бібліотеки УжНУ Марина Медвідь представила доповідь «Бібліотечні пропозиції дітям зі статусом тимчасово переміщених осіб: досвід роботи Наукової бібліотеки Ужгородського національного університету».

Олеся Фетько, яка очолює сектор центру наукометрії та інформаційної підтримки освіти та досліджень Наукової бібліотеки УжНУ підготувала доповідь «Наукометрія як засіб оцінювання наукових здобутків вчених: на аналізі Ужгородського національного університету».

Проблема володіння іноземними мовами бібліотекарями як комунікативний виклик сучасного світу опинилася в центрі дослідницької уваги заступниці директора Наукової бібліотеки УжНУ Вікторії Воробець.

Зрешто про відеопредставлення матеріалів як вид популяризації фондів Наукової бібліотеки Ужгородського національного університету говорила під час круглого столу завідувачка сектору Наукової бібліотеки УжНУ Олена Прохненко.

Засідання завершили жвавим обговоренням нагальних проблем адаптації книгозбірень краю до умов сьогодення.

За інформацією Наукової бібліотеки УжНУ