
«Сьогодні від самого ранку соціальні мережі заполонили згадки про свято: люди вдягають вишиваний одяг, читають вірші, знімають тематичні відео. Особлива увага звернена саме до етнічних мотивів. Щороку ми проводимо колективний флешмоб, а цьогоріч вирішили особливо відзначити цю подію і поділитися тим, що зберігається у нас удома, в наших сім’ях. У кожну з цих робіт вкладена душа людини і величезна праця. Щось ми зробили самі, щось нам залишили на згадку родичі чи друзі», – розповідає директорка Наукової бібліотеки УжНУ Марія Медведь.
Експонати для виставки надали самі ж працівниці книгозбірні, а саме заступниця директорки Вікторія Воробець, завідувачка відділу краєзнавчої літератури «Карпатика» Марія Чорній, заввідділу зберігання фондів Оксана Люта, директорка Марія Медведь та інші.

Вікторія Воробець презентувала вишивані серветки й рушник, які позичила у своєї подруги, створені ще її прабабусею. Візерунки з угорськими мотивами вишиті гладдю так майстерно, що виглядають однаково з обох сторін.
Марія Медведь додала до експозиції дві картини, які власноруч вишила хрестиком. Картина з маками має «братів-близнюків» – такі ж роботи директорка подарувала своїм сестрам. За її словами, це зображення викликає теплі спогади про дитинство. Друга картина із соняшниковим полем – плід натхнення після відвідин рідної Вінниччини. Окрасою колекції став також рушник, вишитий старшою подругою пані Марії, який зберігає як пам’ять про дорогу серцю людину.
Марія Чорній прийшла на захід у сорочці з вишивкою, створеною її бабусею ще в 1975 році. На Тернопільщині, звідки родом пані Марія, вишивка була невід’ємною частиною побуту, тож на виставці вона презентувала рушники, наволочки на подушки та простирадло з гуцульськими мотивами. Серед власноруч створених робіт – пасхальний рушник і серветка.


Оксана Люта збагатила виставку власноруч вишитим весільним рушником, оригінальною торбинкою із зображенням закарпатського едельвейса та дитячою вишиванкою, створеною її сестрою.
Серед інших експонатів — обрядові рушники й вишиті серветки, виконані у різноманітних техніках.
У Науковій бібліотеці УжНУ розуміють важливість збереження традицій, тому планують зробити виставку щорічною, поступово розширювати експозицію та залучати нових учасників.