Актуальні питання українського ділового мовлення обговорювали в Закарпатському апеляційному суді – в рамках співпраці інстанції з Ужгородським університетом

Напередодні Міжнародного дня рідної мови лекцію для суддів і працівників апарату суду провела деканеса філфаку УжНУ Галина Шумицька

Галина Шумицька, Василь Гецко
Деканеса філфаку УжНУ Галина Шумицька, керівник апарату суду Василь Гецко
Закон зобов’язує працівників різних сфер діяльності вільно володіти українською мовою як державною, кваліфіковано нею послуговуватися під час виконання службових обов’язків. Вправне оперування словом та навички ефективної комунікації з дотриманням вимог культури мовлення відіграє неабияку роль у формуванні професійного іміджу держслужбовця й установи, де він працює, загалом.

Напередодні Міжнародного дня рідної мови, який щороку відзначають 21 лютого, в Закарпатському апеляційному суді, в рамках співпраці з Ужгородським університетом, зокрема його філологічним факультетом, організували тематичний захід, присвячений актуальним питанням українського ділового мовлення. Лекцію для суддів і працівників апарату суду провела деканеса філфаку УжНУ, кандидатка філологічних наук, доцентка Галина Шумицька.

Голова суду Ганна Фазикош

Очільниця суду апеляційної інстанції краю Ганна Фазикош у передньому слові означила мету заходу – підвищення загального рівня володіння українською мовою та удосконалення мовних навичок у професійній сфері. Зокрема, наголосила на проблемних питаннях у провадженні ділового листування, потребі вміти вільно орієнтуватися в граматичних структурах документів, з якими мають справу працівнику суду. Правники повинні на високому фаховому рівні працювати з документами як з юридичної точки зору, так і з урахуванням мовних норм. На завершення промови висловила переконання, що участь у заході дасть можливість слухачам поглибити знання зі справочинства, дістати практичні фахові поради з перших уст.

Галина Шумицька

Галина Шумицька підготувала для слухачів інформативно містку лекцію з використанням презентаційних матеріалів. Так, ознайомила працівників суду з основними тенденціями нової редакції Українського правопису, передісторією її появи, вказала й на причини, що зумовили внесення змін до головного правописного документа. Окремої уваги надала аналізу орфографічних, пунктуаційних, граматичних норм української ділової мови, порекомендувала правникам літературу, яка допоможе в роботі, зокрема під час написання процесуальних і службових документів.

Упродовж заходу учасники жваво дискутували, обговорюючи актуальні виробничі моменти, пов’язані зі справочинством. Насамкінець колектив Закарпатського апеляційного суду щиро подякував Галині Шумицькій за цікаву лекцію, професійно викладений змістовний матеріал та висловив сподівання на нові зустрічі в такому форматі.

За інформацією Мирослави Бєлогурової,
прессекретаря Закарпатського апеляційного суду