Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Amazing Journey to Venice

Студенти факультету історії та міжнародних відносин мали незабутню подорож до Венеції та Любляни

0 321

Amazing Journey to Venice

Нещодавно студенти факультету історії та міжнародних відносин завдяки ініціативі викладачки кафедри міжнародних студій та суспільних комунікацій Олесі Бенчак мали незабутню подорож до Венеції та Любляни.

Amazing Journey to VeniceВенеція… Місто поза часом. Місто, де найзатятіші реалісти стають романтиками, а на мандрівників чекають казкові пригоди! Найдивовижніше місто у світі – місто на воді. Безбережне море, неосяжне небо та невеликі острови – мінімум природних щедрот, яким обдарувала доля Венецію. Це справжнє місто-пам’ятник, де чи не кожна будівля може претендувати на статус історичної. Не дивно, що вся давня частина Венеції та її лагуна включені до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО.

Amazing Journey to VeniceAmazing Journey to VeniceЗаведено вважати, що, опинившись у Венеції, треба зробити три речі: покататися на гондолі, купити фірмову карнавальну маску й сфотографуватися на тлі венеціанських каналів. Але, потрапивши в це місто, розумієш: це інший світ, паралельний всесвіт, який не обмежиш попсовими «must see».

Головна венеціанська площа – Piazza San Marco, Собор Святого Марка – справжня скарбниця християнських святинь і місце паломництва; Палаццо Дукале, де багато століть засідала рада Венеціанської республіки, вершилося правосуддя, творила свої темні справи інквізиція; міст Зітхань (Ponte dei Sospiri) з’єднував міську в’язницю і Палац Дожів; міст Ріальто – один із символів Венеції; собор Санта-Марія-делла-Салюте… Неможливо говорити про Венецію, описуючи тільки її пам’ятки. Венеція не просто нагромадження унікальних будівель на воді. Поет Йосип Бродський казав: якщо існує перевтілення, наступне життя він хотів би прожити саме у Венеції. Ким завгодно – навіть кішкою.

Amazing Journey to VeniceАле найбільш вразив усіх візит до Ca’ Foscari University of Venice – Державного університету Венеції, заснованого в 1868 році і зведеного в стилі венеціанської готики. Цікава змістовна лекція тривала 2 години (замість 30 хвилин). Обговорили, звичайно ж, і перспективу дальшої співпраці між факультетами, можливий обмін студентами. Надзвичайно теплий прийом, відкритість, гостинність, подарунки… Хочеться повернутися туди знову.

Владислав Семаль
Владислав Семаль

Далі була зупинка у Любляні. Проте описувати багато не будемо. Враженнями діляться студенти:

Владислав Семаль (ІІ курс): «Я скористався прекрасною нагодою відвідати Італію, а саме Венецію, та столицю Словенії Любляну. Венеція зачарувала славнозвісними каналами, в яких звично курсують гондоли, розважаючи туристів і місцевих жителів. Незабутнє враження справив візит до місцевого університету, в якому нас привітно зустріли й розповіли про свій навчальний заклад. Що стосується Любляни, то вона привертає увагу своїми колоритними вуличками із затишними ресторанами, де можна чудово провести час. І за ВСЕ це ми дякуємо організаторці подорожі – Олесі Бенчак, нашій викладачці! До нових подорожей!?»

Олександра Сегедій
Олександра Сегедій

Олександра Сегедій (IV курс): «Венеція перевершила всякі очікування! Давно мріяла відвідати це місто, і поїздка стала чудовою можливістю не тільки побачити Венецію, а й ознайомитися з університетом Ca ‘Foscarі та дізнатися про можливості інтернаціонального навчання. Надзвичайно вразила архітектура міста на воді, чарівна атмосфера збереженої в усьому історії, відсутність машин та звичного гаму туристичних скупчень. Сподіваюся, повернутися туди знову».

Дмитро Шушайло
Дмитро Шушайло

Дмитро Шушайло (II курс): «Італія – це колиска сучасної Європи. Саме на території цієї країни жили й творили такі майстри мистецтва, як Леонардо да Вінчі, Мікеланджело, Рафаель. Одна річ, коли дивишся на це все в телевізорі або читаєш у книжках, інша – коли бачиш на власні очі, маєш змогу торкнутися неймовірної архітектури. Ця подорож запам’ятається на все життя! Також дуже вразив Ca’Foscar University of Venice, який надихнув навчатися ще наполегливіше. Дякую факультету за можливість побувати у Венеції!».

Софія Даць
Софія Даць

Софія Даць (І курс): «Незабутня подорож! Я під неймовірним враженням від поїздки. Це було дивовижно! Дуже вдячна нашому факультету, що реалізував таку можливість, а нашій організаторці Олесі Федорівні – за терпіння! Справді, одна річ – розглядати фото або ж чути, як воно там-то і там-то, і зовсім інша, коли сам у реальності перебуваєш в цьому дивовижному місці. Тебе просто розриває від емоцій! Велике враження справив і тутешній університет, його можливості й досягнення студентів. Особлива атмосфера в чудовій компанії триматиме ще довго. Це моя перша поїздка до Венеції, але думаю, що далеко не остання. Дякую всім причетним до організації поїздки, здобуті знання й неперевершені відчуття!».

Аліна Газдик
Аліна Газдик

Аліна Газдик (ІІІ курс): «Венеція – одне з найкрасивіших міст на світі. Знала про це з дитинства з книг, картин, розповідей дорослих. І ось випала унікальна можливість відвідати це чарівне місто. Унікальність Венеції як туристичного об’єкта створена вражаючим хитросплетінням історичних обставин. Минуле Венеції вражає уяву, але унікальність міста навіть не в цьому, а в тому, що воно ніби завмерло у часі. Напевно, саме тому тут такий нескінченний потік туристів. Якщо вам описуватимуть якесь місто, називаючи його другою Венецією, не вірте: Венеція лише одна й нічого подібного немає ніде. Чарівність вузьких вулиць, колодязів, фасади старовинних будинків, що занурюються просто в воду, численні канали, гандоли, трішки нахабні голуби, натовпи мандрівців на центральних площах, лунка тиша в непримітних провулках. І мости… Безліч мостів… Це те, у що можна закохатися з першого погляду.

Враження після цієї поїздки тільки позитивні, навіть попри примхливість погоди, емоції переповнюють. Також щиро дякую організаторці навчально-ознайомчої поїздки Олесі Бенчак. Дякую Вам за те, що піклуєтеся про своїх студентів, допомагаєте нам пізнавати світ!».

Євгенія Гичка
Євгенія Гичка

Євгенія Гичка (І курс): «Венеція ~ Любляна – ще два дивовижні міста, які ми відвідали. Вихідні в Італії принесли море емоцій і вражень?. Нас зустріли приємні студенти університету Foscari у Венеції, розповіли багато цікавого про їхню країну та навчання. Також ми побачили багато туристів з різних куточків світу, поспілкувалися з веселими офіціантами вуличних кафе, які запрошували нас завітати до них, скуштувати італійських страв. Площі, мости, історичні пам’ятки – все просто неймовірне.

Мене особливо вразила Любляна. ? Яка ж це краса! Не передати словами. Перше враження від столиці Словенії – це нічне місто. Прогулюючись в центрі, ми побачили, що вся молодь (і не тільки) відпочиває й веселиться просто на вулицях, і, незважаючи на похмуру погоду, настрій все одно залишався сонячним?».

Студентки ІІ курсу
Студентки ІІ курсу

Ірина Гичун, Ніколетта Лавкай, Галина Гиндрюк, Владислава Тушер (студенти ІІ курсу): «Ми дуже раді, що мали змогу вирушити в таку подорож, і в цьому посприяв наш факультет історії та міжнародних відносин. Окрема подяка Олесі Федорівні Бенчак, яка все це організувала. До самої Венеції їхали близько 15 годин. Довго, але цікаво, бо проїжджали інші країни Європи. Прибувши до місця призначення, поселилися в дуже гарному готелі «Аo Hotel Venezia Mestre 2».

Після дороги були дуже стомлені, але, не гаючи часу, швидко перекусили, перевдяглися, зібралися на силах і подалися гуляти дивовижною Венецією. Вивчали місто аж до самого вечора, багато блукали затишними вулицями, але воно того варте. У готелі зовсім не хотілося спати – разом до опівночі обговорювали день, переглядали зроблені фото, ділилися враженнями з батьками.

Наступного ранку прокинулися о 6 годині, зібралися, поснідали й знову майнули до центру Венеції. Можна багато говорити про це прекрасне місто, але, мабуть, найбільші враження залишилися від візиту до університету «Ca’ Foscari», де нам показали цікаву презентацію й провели екскурсію. Було катання на їхній знаменитій гондолі, просто нереальна архітектура, від краси якої розбігалися очі, дуже привітні люди, прогулянка площею Святого Марка, смачне італійське морозиво, кава та багато іншого.

Два дні у Венеції – ще не кінець, наступною зупинкою стала Любляна. Дуже шкода, що все промайнуло так швидко, але ми обов’язково повернемося туди ще раз. Упевнені, що враження від поїздки залишаться назавжди».

Мар’яна Симчера
Мар’яна Симчера

Мар’яна Симчера (ІІІ курс): «Італія – країна сонця, веселощів і привітності доброзичливих усміхнених мешканців. Країна, спогади після відвідин якої закарбовуються у пам‘яті чи не на все життя.

Нам поталанило здійснити ознайомчу поїздку до цього неймовірно колоритного та багатогранного пункту світу. Маю визнати, що Італія не встигла розкритися у всіх барвах, можливо, через не надто сонячну (проте доволі теплу) погоду. Та це зовсім не означає, що подорож не вдалася. Якраз навпаки!
Світло-сірі хмарки не давали можливість сонцю засліплювати нам очі, і ми милувалися пейзажами: різнокольорові будиночки з червоними дахами, затишні провулочки, які пахнуть свіжою випічкою, кавою і різними прянощами – запахи, що заманюють туристів. Менталітет тамтешніх жителів, їхня усміхненість, озеленені мініатюрні балкончики, човники, мостики (дуууже багато мостиків ☺) – усе це зачаровує і просто дурманить розум. Крім того, у нас були чудові умови проживання, ночівля з усіма вигодами – те, що треба після довгої дороги. Одне слово, це Італія! Італія, в яку закохуєшся з першого погляду.

Звичайно, цього всього не було б без зусиль наших викладачів. Особливо без людини, яка висловила ідею, проявила ентузіазм і взяла на себе абсолютно всю організацію та відповідальність за нашу подорож, – Олесі Бенчак. Саме їй ми, студенти і решта викладачів, завдячуємо емоціями, спогадами, ну, і, звичайно ж, купою фотографій (без цього ніяк).

Вікторія Фізер (ІІІ курс): «Дякую нашій кураторці Олесі Бенчак за прекрасну можливість подорожувати та пізнавати світ. Венеція зачарувала з першого погляду. Спогади залишаться на все життя. Мрію повернутися туди знову. The next stop will be in….?”

Дякуємо рідному факультету ?! Дякуємо за фото Євгену Дурдинцю!

За інформацією факультету історії та МВ
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.