Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Аргументуй і переконуй: на факультеті МЕВ відбулася Весняна дебатна школа

Організатори заходу відкриті для тих, хто має живий інтерес до самовдосконалення і розвитку критичного мислення, – далі буде!

0 175
Півсотні учасників із вищих навчальних закладів західної України у вихідні зібралися в УжНУ, щоб у рамках Весняної дебатної школи вдосконалити навички критично мислити, аналізувати інформацію та чітко висловлюватися.
Аргументуй і переконуй: на факультеті МЕВ відбулася Весняна дебатна школа

Микола Палінчак
Микола Палінчак

Відбулася Весняна дебатна школа на факультеті міжнародних економічних відносин у співпраці зі Львівським дебатним об’єднанням та Ужгородським дебатним клубом.

«Одне із завдань, що ставить перед собою наш факультет, – розвиток альтернативної освіти. Ми маємо на меті підготувати фахівця, що за роки навчання, крім основної освіти, здобуде не менше 5 сертифікатів із різних напрямків. Сьогодні альтернативна освіта є перспективною і трендовою. Це сприятиме майбутньому професійному зростанню і конкурентоспроможності наших випускників. Я дуже задоволений, що Весняну дебатну школу ініціювали саме студенти: у нас багато розумних молодих людей, які часто беруть ініціативу в свої руки. Саме за ними майбутнє України», – зауважує декан факультету Микола Палінчак.

Денис Цап та Микола Палінчак
Денис Цап та Микола Палінчак

Ініціатор дебатної школи, голова Ужгородського дебатного клубу Денис Цап розповів, що заявки на участь подало кілька сотень людей. До речі, долучитися могли не лише студенти, а й школярі та випускники навчальних закладів. Відбирали учасників на конкурсній основі, тому потрапити сюди змогли найбільш мотивовані.

«Нам не цікаво залучати людей, які приходять, щоб просто змарнувати вихідний. Ми відкриті для тих, хто має живий інтерес до дебатів, самовдосконалення і розвитку критичного мислення. Часто наша система освіти спрямована на зазубрювання інформації, а не її аналіз, а дебатна школа розширює горизонти мислення», – аргументує Денис Цап. Цікаво, що організатори ввели невеликий оргвнесок із метою залучення мотивованих людей. «Людина, яка віддає свої гроші, захоче їх відбити, дістати за них максимум користі. Це зовсім невелика сума, але вона мотивує учасника бути активним та уважним, а це вже запорука успіху».

Аргументуй і переконуй: на факультеті МЕВ відбулася Весняна дебатна школаОдин із тренерів школи Аскольд Вільха також наголосив на важливості й цінності дебатів: «Це дає навички інформативно, конструктивно та зрозуміло пояснювати те, що вам здавалося очевидним і було незрозумілим для інших.

Аргументуй і переконуй: на факультеті МЕВ відбулася Весняна дебатна школаДебати з часом проникають і в повсякденне життя: коли ти намагаєшся комусь агрументувати свою думку, говориш дебатними формулами. Крім того, вони дають можливість поглянути на ту чи ту ситуацію з обох боків, переглянути свої погляди на різні теми, зламати стереотипи і розширити кругозір».

Так, у рамках Весняної дебатної школи відбувся ряд тренінгів, що роз’яснювали функції столів у дебатах, навчали аналізувати, позбуватися страху публічного виступу, шукати аргументи, взаємодіяти з командою.

Після дводенного заходу, крім навичок та знань, учасники отримали сертифікати, які засвідчують їхню участь у дебатах. Далі буде.

Ксенія Шокіна
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.