Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Аспіранти УжНУ дізнавалися про історію й розвиток Міжнародного жіночого руху

0 15
Щороку з 25 до 10 грудня в Україні триває кампанія «16 днів проти насильства». Її головна мета – привернути увагу до цієї проблеми в суспільстві та закликати не залишатися осторонь.

Аспіранти УжНУ дізнавалися про історію й розвиток Міжнародного жіночого рухуУ межах кампанії в Ужгородському університеті відбулася лекція від Міжнародної гуманітарної організації «Людина у скруті» (Словаччина), присвячена Міжнародному жіночому руху. Організували захід Навчально-науковий центр підготовки й атестації кадрів вищої кваліфікації (доктори філософії) та професорка кафедри цивільного права та процесу юридичного факультету УжНУ Марія Менджул.

Спікеркою виступила менеджерка Міжнародної гуманітарної організації «Людина у скруті» Лаура Сміт. Захід англійською мовою мав спрямування на аспірантів різних факультетів УжНУ.

Проректор УжНУ з наукової роботи Іван Миронюк наголосив на важливості неформальної освіти для аспірантів: «Набуття й розширення загальних компетентностей для майбутніх докторів філософії – світоглядних, ціннісних, компетентностей взаємодії та комунікації – ось найперша мета заходу. Одне слово, в центрі уваги – формування м’яких навичок, що є важливим елементом підготовки фахівця будь-яких рівня й спеціальності».

Аспіранти УжНУ дізнавалися про історію й розвиток Міжнародного жіночого рухуЛаура Сміт розповіла учасникам про історію боротьби жінок за свої права й еволюцію законодавчих актів, що регулювали становище жінок у різні історичні періоди, зокрема й сьогодні. Особливої уваги було надано питанням інтеграції України до міжнародного жіночого руху та впровадженню відповідних законодавчих реформ.

Аспіранти різних факультетів мали можливість почути експертну думку й узяти активну участь у дискусії. Молоді науковці одностайно визнали актуальність теми, особливо в контексті сучасних суспільних викликів ц воєнного стану в Україні.

Директорка Навчально-наукового центру підготовки та атестації кадрів вищої кваліфікації (доктори філософії) Ірина Сухан зауважує: «Заходи, як цей, є обов’язковими для здобувачів третього рівня вищої освіти, а саме доктора філософії. Саме під час них розвивається широкий світогляд не лише в межах спеціальності, на якій навчається аспірант, а й в інших сферах. Неформальна освіта для аспірантів є важливою, тому часто наголошуємо їм про участь у таких заходах. Сьогоднішня тема є важливою й проблемною в сучасному суспільстві. Особливо приємно було бачити активну участь хлопців в обговоренні питань боротьби за права жінок. Такі теми для дискусій завжди породжують нову істину, тож намагатимемося в майбутньому організовувати більше таких заходів».

Анастасія Лабик
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.