Біологи УжНУ спільно з ГО «Екосфера» влаштували екопікнік у ботсаду
Під час заняття говорили про проблему переповненості сміттєзвалищ, «експорт» українського пластику до країн Європи річками, шукали відповіді на питання, як зменшити кількість потенційного сміття
До участі в заході долучилися студенти біологічного факультету, а також учні ЗОШ №6.
Деканеса біологічного факультету Ярослава Гасинець розповідає: «Екопікнік — це задум студентів для обговорення екологічних проблем Закарпаття та сортування твердих побутових відходів. У рамках співпраці нашого факультету з ГО «Екосфера» 6 студенток цього літа відвідали Німеччину за програмою Erasmus+. Там ознайомилися з упровадженням екодосвіду в невеликому селі. Одне із завдань учасників програми полягало в реалізації проєкту в своєму місті. Уявіть: із близько 600 населених пунктів Закарпаття лише 400 мають можливість зберігання твердих побутових відходів. Через це маємо багато проблем, на які скаржаться й наші країни-сусіди».
Під час заняття говорили не лише про проблему переповненості сміттєзвалищ і «експорт» українського пластику до країн Європи річками, але й звертали увагу на те, як зменшити кількість потенційного сміття завдяки використанню багаторазової тари й зменшення кількості побутового пластику.
Зі слів виконавчої директорки ГО «Екосфера» Катерини Станкевич-Коваль, під час повномасштабної війни в Україні проблема переробки вторсировини стала особливо гостро, адже більшість сміттєпереробних заводів – у зоні бойових дій. Саме тому, вважає екологиня, потрібно створювати невеличкі локальні переробні заводи, які спеціалізуватимуться на окремих видах сировини: пластику, папері, склі тощо.
«Важливо розуміти про відповідальність і роль кожного у розв’язанні цієї проблеми. Ми звикли покладатися на владу і думати, що від нас нічого не залежить. Але громадська думка формує дії влади. І те, як будемо поводитися, впливатиме на все суспільство. Студенти й учні мають розуміти, що вони не прості гвинтики механізму, від яких нічого не залежить, — вони ті гвинтики, які запускають процес змін», — підкреслює Катерина Станкевич-Коваль.
Усе починається зі зміни звичок і мислення самих людей, тож перед покупкою 86-ї футболки чи 300-го пакету подумайте, чи дійсно це вам потрібно. Базовий гардероб допоможе вирішити питання з «нічого одягти», стильна екоторба виселить із вашої оселі пакет з пакетами, а електронна книга зменшить кількість вирубаних дерев для друкування книг. На завершення заняття учасники власноруч розмалювали екоторби.