«Дай нам Боже, што нам треба, а потому – гов до неба!»

Щирі співчуття родині та близьким професора Миколи Івановича Мушинки...

Микола Мушинка
Відійшов у засвіти Микола Мушинка – великий лемко, найвідоміший українець Словаччини, ПЕРШИЙ іноземний академік Національної академії наук України, Почесний доктор Ужгородського університету.

Найбільше писали про цього великого в усіх сенсах чоловіка 10 років тому, коли Микола Іванович невтомно займався передачею бібліотеки й архівів Олени Рудловчак до Ужгородського національного університету.

Маємо за честь опублікувати тут ще раз статтю академіка, підготовлену спеціально для Медіацентру УжНУ, відтак доповнену для філологічної серії «Наукового вісника Ужгородського університету», – у ній він докладно описує ті події:

А тоді підготовка і власне святкування 100-річного ювілею Олени Рудловчак в Ужгороді та Пряшеві:

«Дай нам Боже, што нам треба, а потому – гов до неба!»

Віримо, що пані Олена та пан Микола уже вітаються та міцно обіймаються в інших світах. Нам залишається берегти світлу пам’ять про них й осмислювати залишену інтелектуальну спадщину.

«Колеса крутяться, літа минаються…». Щирі співчуття родині та близьким Миколи Івановича Мушинки.

Медіацентр УжНУ