Ділили 700 мільярдів: cтуденти ПГФК із представницями Верховної Ради дізнавалися про роботу парламенту

13 травня студенти Природничо-гуманітарного фахового коледжу УжНУ мали зустріч із представницями освітнього центру Верховної Ради України. Гості   ознайомили молодь із роботою українського парламенту, його повноваженнями, підпорядкованими інституціями й долучилися до гри-імітації роботи профільних комітетів.
Анастасія Ковалевська-Славова

Представниця освітнього центру, головна консультантка відділу організаційно-просвітницької діяльності інформаційного управління Апарату Верховної Ради України Анастасія Ковалевська-Славова розповіла студентам про те, як влаштований Апарат ВРУ, які є гілки влади в Україні й хто до них належить. Поділилася й про діяльність Інформаційного управління: проводять офлайн-уроки, виїзні заходи, флешмоби, інтерактивні курси з психологічної допомоги, ІПСО тощо.

Гостя показала короткі освітні відео, що допомогли зрозуміти, які функції має Верховна Рада, які інституції їй підпорядковуються, скількох членів цих інституцій призначає ВР тощо.

Студенти змогли відчути себе депутатами, які розподіляють бюджет країни. За умовами гри, у бюджеті держави профіцит 700 мільярдів гривень. 6 профільних комітетів відстоюють виділення коштів саме на їхню ідею, як-от облаштування й ремонт сучасних укриттів, доступ до освіти, спорт, екологія тощо. Є й опозиція, яка аналізує пропозиції комітетів і критикує чи підтримує ідеї. Наприкінці гри всі учасники заходу провели голосування й підтримали виділення коштів тому комітету, чия ідея їм відгукнулася найбільше. За підсумками гри перемогу здобув Комітет з питань освіти, науки та інновацій.

Усі учасники змогли взяти собі у подарунок брошури Освітнього центру ВРУ та стікерпаки.

Ксенія Шокіна