Другокурсники геофаку відвідали зоологічний музей та ботанічний сад УжНУ
Днями другокурсники кафедри фізичної географії та раціонального природокористування геофаку відвідали зоологічний музей і ботанічний сад Ужгородського університету.

У зоомузеї мали змогу ознайомитися з історією створення закладу та експонатами. Молоді цікаво було дізнатися, що працівники музею, вчені, а також студенти, поповнювали колекції завдяки експедиціям на Кавказ, Біле море, до Азербайджану, басейну Волги, в Асканію-Нову, через обмін між зоологічними музеями міст Одеси, Ташкента, Львова, Москви. Нині експозиційна частина виставкових залів нараховує близько 5 тисяч експонатів.

У зоомузеї

У ботсаді

Тут є представники фауни всіх континентів та океанів світу. Численним є й фонд експонатів з тваринного світу Закарпаття. Зокрема, особливу увагу привертає колекція хижих птахів і сов (215 екземплярів), яку зібрав на початку XX століття на території Закарпаття та Східної Словаччини ужгородський орнітолог-натураліст Олександр Грабар.

Після відвідин зоомузею студенти побували у ботанічному саду Ужгородського університету, де почули про історію його створення, побачили різноманітними види рослин.

У ботсаді

Пріоритетом установи, як розповіли її працівники, є інтродукція рослин: виявляють перспективні види і форми рослин для розмноження і використання їх у зеленому будівництві. Активно поповнюється також ділянка рідкісних видів рослин і таких, що зникають.

Увагу привертають такі інтродуковані дерева, як сакура, тюльпанове дерево, гліцинія китайська, багато видів і форм туй. Око милують декоративні кущі, серед яких барбарис, зимоцвіт духмяний, даная гілляста, клеродендрон трироздільний.

В оранжереї й теплиці зібрана колекція інтродукованих субтропічних і тропічних рослин, серед яких азалія індійська, камелія, лавр благородний та банан індійський.

Другокурсники геофаку відвідали зоологічний музей та ботанічний сад УжНУ

Вражає те, що на відносно невеликій ділянці зібране представництво флори з усіх куточків земної кулі.

Студенти висловлюють удячність викладачу біогеографії Ірині Фекеті за цікаво й пізнавально проведений час, адже географи – це ті люди, які повинні бути завжди в русі, дізнаватися щось нове про навколишнє середовище.

За інформацією студентки
ІІ курсу геофаку Лесі Сідор