Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Бібліотекарі й філологи УжНУ написали радіодиктант національної єдності

Диктант національної єдності пишуть українці в усьому світі щороку з нагоди Дня української писемности та мови

0 213
«Увага! Україна і світ! Починаємо писати Всеукраїнський диктант єдності!», – оголосив 8 листопада в ефірі «Українського радіо» педагог, теле- та радіоведучий, доцент Київського університету імені Бориса Грінченка Олександр Авраменко. Рівно об 11.20 він розпочав ХІХ Всеукраїнський диктант національної єдності, який організувала Національна суспільна телерадіокомпанія України. Приєдналися до написання й півсотні ужнівців – представники Наукової бібліотеки, філологічного факультету, факультету міжнародних економічних відносин.

Вікторія Воробець
Вікторія Воробець

Диктант національної єдності пишуть українці в усьому світі щороку з нагоди Дня української писемности та мови. В УжНУ акцію провели у читальному залі Наукової бібліотеки, ініціювали її самі ж працівники. Як зазначила заступниця директора книгозбірні Вікторія Воробець, захотіли перевірити свої знання і вперше усім колективом написати такий диктант. Запрошували усіх ужнівців, про акцію повідомляли на різних платформах, утім, охоче відгукнулися філологи, а також студенти спеціальності «Філологія. Прикладна лінгвістика» факультету міжнародних економічних відносин.

Цьогорічний радіодиктант називався «Від бересту – до “цифри”». Перед його початком Олександр Авраменко зазначив, що в тексті будуть слова, писати які варто за правилами, закріпленими чинним правописом. Тому порадив бути уважними й додав, що зазвичай під час диктанту не встигає той, хто довго думає над словом.

Представники філологічного факультету, а серед них були як викладачі кафедр, так і деканат у повному складі, до написання Всеукраїнського диктанту національної єдності долучилися вперше. Однак щороку вони відзначали День української писемности та мови й організовували написання диктанту у себе на факультеті. До прикладу, минулоріч писали диктант за публіцистикою Василя Вароді, який зачитувала письменниця Христина Керита.

Галина Шумицька та Василь Шаркань
Галина Шумицька та Василь Шаркань

Деканеса філологічного факультету Галина Шумицька і її заступник Василь Шаркань зауважили, що цьогорічний радіодиктант єдності був дуже гарним за змістом, відзначили тонкощі нового правопису, відчутні у ньому, зокрема, подвійне вживання орфограм: у диктанті було «писемности», а в назві акції – «єдності». Звернули увагу й на наголошення слова «н`аживо», яке за правилами має звучати «наж`иво».

Одразу після закінчення Всеукраїнського радіодиктанту, із 11.45 до 12.00, його можна було надіслати на електронну пошту rd@nrcu.gov.ua, у Facebook – UA: Українське радіо або номер Viber 097 107 017 8. Хто встиг це зробити – одержав перевірений диктант. Вже о 12.00 текст радіодиктанту оприлюднили на сайтах Суспільного мовника: «Українське радіо» та «UA: Cуспільне мовлення».

Наталія Толочко,
фото Віталія Завадяка

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.