Філологічний факультет відзначив ювілейний Міжнародний день рідної мови

Молодь слухала сучасні пісні й відгадувала, звідки слова, називала авторів за віршованими рядками, встановлювала правдиві факти про українську мову, виправляла помилки в навмисно розклеєних по факультету оголошеннях

Студрада і студпрофком філфаку Ужгородського національного університету підготували цікаві конкурси до Міжнародного дня рідної (материнської) мови, який відзначають 21 лютого.

Філологічний факультет відзначив ювілейний Міжнародний день рідної мовиМолодь слухала сучасні пісні й мала вгадати, звідки слова. Так, Laud у жанрі поп виконує веснянку “Подоляночка”, Аліна Паш – народну пісню “Ой на горі два дубки”. А гурт “Один в каное” створив музику й дав нове дихання поезії Івана Франка “Човен”.

Також був конкурс назвати авторів за їхніми віршованими рядками. Без сумніву, філологи знали всі відповіді.

А наостанок студентам запропонували відгадати, які факти про українську мову є правдивими, а котрі ні.

Далі – найцікавіші. Українська була офіційною мовою Кубанської Народної Республіки у 1918–1920 роках. Найуживанішою літерою є “п”, найменш уживаною – “ф”. Найдовше слово – дихлордифенілтрихлорметилмет (30 букв). Слово “бити” має найбільше синонімів – 45.

У році є різні дати, коли ми вшановуємо рідну мову. Та берегти й плекати її маємо щодня, бо ж, як казала Ліна Костенко, мова – ДНК нації. Цікаво, що при вході на філологічний факультет розмістили фото реальних оголошень із численними порушеннями мовних норм. І кожен мав змогу виправити помилки.

Філологічний факультет відзначив ювілейний Міжнародний день рідної мовиНагадаємо, Міжнародний день рідної мови започаткований Генеральною конференцією ЮНЕСКО на 30-й її сесії в Парижі 1999 року та відзначається вже 20-й рік.

Ольга Брайлян