Філологам УжНУ читала лекцію завідувачка відділу граматики та наукової термінології Інституту української мови НАН України, професорка Катерина Городенська

Лекцію філологам УжНУ читає завідувачка відділу граматики та наукової термінології Інституту української мови НАН України, професорка Катерина Городенська
Днями студентам філологічного факультету прочитала гостьову лекцію знана українська вчена, завідувачка відділу граматики та наукової термінології Інституту української мови НАН України, професорка Катерина Городенська.

Під час лекції науковиця акцентувала увагу на актуальних проблемах новітньої граматики української мови, зокрема торкнулася питань викладання граматики в середній школі та в закладах вищої освіти.

Ідея запросити поважну гостю виникла не спонтанно. Завідувачка кафедри української мови Наталія Венжинович каже: «Лекція професорки К.Г. Городенської присвячена складним  питанням сучасної граматики української мови, про які відома науковиця говорила доступно, зрозуміло, що дуже добре для студентів. Оскільки філологічний факультет, зокрема українське відділення, готує фахівців за різними освітніми програмами, ми запланували серію лекцій відомих учених. У планах запросити директора Інституту української мови НАН України, знаного науковця і громадського діяча, професора Павла Гриценка. Та, найімовірніше, ця й наступні зустрічі відбудуться вже в другому семестрі».

Олеся Харьківська

Заступниця декана з наукової роботи філологічного факультету, доцентка кафедри української мови Олеся Харьківська так прокоментувала почуте на лекції: «Нині ми прослухали надзвичайно цікаву, науково обґрунтовану лекцію вельмишановної Катерини Григорівни Городенської – завідувачки відділу граматики та наукової термінології Інституту української мови, докторки філологічних наук, професорки. Це талановита науковиця у галузі граматики. Її погляди вирізняються новаторством, розумінням вимог сучасности, крім власне того, що вражає енциклопедичність її мовознавчих знань. Зачаровує вишуканий науковий стиль мовлення, до якого нашим студентам – майбутнім учителям – варто дослуха́тися. Складні неоднозначні лінгвістичні явища були прокоментовані лаконічно і зрозуміло. Щиро вдячні за співпрацю! Сподіваємося на наступні зустрічі.

Відвідала лекцію й заступниця декана філфаку з виховної роботи Марта Демчик: «Такі зустрічі корисні не лише для студентів, а й для викладачів-науковців. Я дізналася багато цікавого. А для студентів це добре, думаю, через те, що вони бачать інший формат викладання, знайомляться з дуже відомими, професійними у своїй сфері людьми за межами нашого Закарпаття. Звичайно, почута інформація буде корисною під час написання рефератів, курсових робіт, бакалаврських і майбутніх магістерських досліджень. Тому такі зустрічі потрібно влаштовувати якомога частіше».

Студенти стали основною авдиторією цього заходу. Що ж вони думають про зустріч?

«Захід для мене був пізнавальний: познайомилася з видатною вченою, дізналася багато нового, зокрема про сполучники. Чудово, що Катерина Григорівна закликає до вдосконалення нашої мови. Безперечно,  такі лекції корисні для викладачів і студентів не тільки філологічного факультету», – каже другокурсниця українського відділення Тетяна Чура.

«Я вважаю, що була чудова лекція, зорієнтована на висвітлення суперечливих питань у галузі морфології української мови. Дізналася багато нових речей, які допоможуть мені ліпше орієнтуватися в проблемних питаннях. Сподобалася тема про сполучники й прийменники, адже це найбільш використовуваний пласт слів у нашому мовленні. Безумовно, такі заходи корисні для студентів, адже є змога почути думки відомих науковців, які є професіоналами у своїй справі. Це допоможе різноаспектно розглядати ті чи ті питання, самостійно їх аналізувати, а головне – розширювати власний світогляд», – поділилася Христина Ігнат, студентка ІІІ курсу СО (освітня програма «Українська мова та література. Англійська мова та література»).

Михайло Коштура, Нікіта Лісовець,
студенти відділення журналістики