Останній день другого тижня ЛУ був насичений цікавими заняттями. Ранок для школярів почався з відвідин біологічного факультету.
Зустріла гостей деканеса Ярослава Гасинець, яка розповіла про структурні підрозділи факультету, навчальні будні студентів в Україні та за кордоном, веселе дозвілля, практику на природі, а також співпрацю з міською владою, створення заповідних зон в області, боротьбу за збереження Боржави та Свидовця тощо.
Відтак рушили оглядати факультетські надбання наочно. Так, у мікробіологічній лабораторії ознайомилися з основними принципами культивування мікроорганізмів, поживними середовищами, методами визначення антибіотикочутливості та засадами раціонального використання антибіотиків у сучасному світі, дізнавалися, як виділяють та ідентифікують бактерії, розглядали мікропрепарати бактерій під мікроскопом.
Потім перевіряли свої знання на практиці в цитоембріологічній лабораторії. Охочі мали змогу роздивитися збільшені клітини та виготовити препарати власноруч. Під мікроскопом побачили як пилкові зерна, зрізи листків та стебел різних видів рослин, так і більш неочікувані препарати, як-от шлунок собаки, людську кров тощо.
Займаються тут і розмноженням рідкісних та зникаючих видів рослин в умовах in vitro. Із цими сучасними методами мікроклонального розмноження ознайомилися у біотехнологічній лабораторії.
Відтак попрямували до зоологічного музею УжНУ, який розмістився поряд – у корпусі фізфаку. У трьох залах тут представлено близько 5 000 експонатів, а фонди налічують 150 000 екземплярів! Колекції репрезентують не тільки фауну Закарпаття, адже поповнювали їх і під час численних експедицій. Тож тут зібрані не тільки звичні для нас ведмеді, олені, кабани, сови, а й нетипові для України пінгвіни, страуси, зебри, колібрі, крокодили тощо. Є навіть двоголове кошеня (щоправда, це наслідок мутації)!
Перепочивши та пообідавши, учні продовжили свої пригоди, вирушивши на факультет міжнародних економічних відносин.
Спочатку познайомилися з заступницею декана з виховної роботи Людмилою Казаковою, яка провела екскурсію факультетом та розповіла історію його створення й розвитку.
Відтак до слова запросили очільника факультету МЕВ Миколу Палінчака: «Найголовніше наше багатство – студенти. Вони роблять вибір при вступі і надалі задоволені вибором. Найважливіший показник якості, престижності та конкурентоспроможності – можливість студентів після навчання знайти роботу». Тому далі Микола Михайлович відзначив особливості дальшого працевлаштування, яке є багатогранним, оскільки на спеціальностях готують різнопрофільних спеціалістів.
На факультеті переконані, що найкраще молодь комунікує з молоддю, саме тому голова студради факультету Рената Шеверя та її заступниця Олександра Черешня розпочали неформальну частину спілкування. Насамперед дівчата відзначили, що студентські роки – найкращі, тому вони намагаються робити все, аби студенти могли цим часом насолодитися, а також розповіли про заходи, які організовують. Для продовження спілкування навіть після зустрічі дівчата дали свої контакти і запевнили, що завжди готові відповідати на будь-які питання.
Трішки втомлені від насиченого дня учні оживилися опісля слова «квест». Радо бігали на різні локації і надзвичайно швидко відгадували загадки. Усі впоралися на “відмінно” і задоволені вирушили на заслужені вихідні.