Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Гуртожитки УжНУ вже прийняли понад півтори сотні людей, які рятуються від війни

Адреси гуртожитків: вул. Митна, 27 (№1), набережна Незалежності, 22, 24 (№ 2, 3), вул. Університетська, 12 (№4), вул. Університетська, 10А (№5)

0 235

Гуртожитки УжНУ вже прийняли понад півтори сотні людей, які рятуються від війни

Жителі різних українських міст, сіл і селищ у ці хвилини приїжджають на Закарпаття. Ужгородський університет, як і багато інших закладів, установ організацій, допомагає з найпотрібнішим – житлом, необхідними речами, їжею. 26 лютого до обіду в гуртожитках уже поселили 157 осіб із Харкова, Києва, Миколаєва, Херсона й областей.

Людей поселяють у всі 5 гуртожитків УжНУ, тут же збирають допомогу від небайдужих.

«Ми подали дані про 500 місць для переселенців. Але цифра не остаточна, бо паралельно працюємо зі студентами, які живуть у гуртожитках. Вони виїжджають додому, тож кімнати звільняються. Молодь не виганяємо, а компактно зселяємо. Наприклад, якщо студент мешкає сам, а в кімнаті має проживати 3–4 осіб, тоді цього одного переселяють у сусідню кімнату. Частина тих, хто приїжджає, має речі першої потреби, інші – ні. Тому звернулися до всіх небайдужих закарпатців через фейсбук, щоб приносили речі до будь-якого гуртожитку. А волонтери й працівники гуртожитків допоможуть розподілити ці речі між тими, хто потребує», – пояснює директор студмістечка Василь Кепич.

Адреси гуртожитків: вул. Митна, 27 (№1), набережна Незалежності, 22, 24 (№ 2, 3), вул. Університетська, 12 (№4), вул. Університетська, 10А (№5).

Сюди ж просять приносити речі для людей, які рятуються від війни. Наразі критично не вистачає ліжок, подушок, ковдр, матраців. Наприклад, у першому гуртожитку поселили мам із дітками. Тут дуже потребували пральних машинок. Завдяки небайдужим ужгородцям всього за кілька годин знайшли потрібне, – розповідає помічниця ректора, голова правління волонтеріату Крістіна Товт.

Щоб посилитися у гуртожиток,  треба звернутися до кол-центру міськради. За адресою вулиця Ракоці, 2 («Совине гніздо») організовано пункт розподілу населення. Контактна інформація за номерами: 031-242-80-29; 031-242-80-30. З цього кол-центру людей спрямовують до різних гуртожитків на території міста.

Наталія Толочко,
фото Крістіни Товт
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.