Кафедра екології та навколишнього середовища УжНУ відсвяткувала одразу два ювілеї
Крім 35-ліття підрозділу, цьогоріч виповнюється і 25 років спеціальності «Екологія та охорона навколишнього середовища»
Декан хімфаку Василь Лендєл у вітальному слові згадав про історію кафедри (створена на базі кафедри загальної та неорганічної хімії, сучасну назву дістала у 2002 році), про труднощі, із якими доводилося стикатися.
«Кафедру створювали в час, коли було чітке усвідомлення: треба берегти довкілля, думати про життя майбутніх поколінь. Не знаю, чому нині екологічна спеціальність утрачає престижність. Тож у ювілей кафедри бажаю більше хороших студентів та успіхів!» – відзначив Василь Георгійович.
Відтак виступив завідувач кафедри екології та навколишнього середовища Степан Чундак: «35 років нашого підрозділу, який також тривалий час мав назву кафедра хімічної технології і виробничої екології (ХТВЕ), – це ювілей екологічної діяльності в університеті. До того ж святкуємо 25-ліття спеціальності «Екологія та охорона навколишнього середовища»».
Степан Юрійович згадав про корифеїв кафедри ЕОНС, зв’язки з науковими установами (зокрема з Івано-Франківським національним технічним університетом нафти і газу, Одеським державним екологічним університетом, Пряшівським вишем, Інститутом загальної та неорганічної хімії імені Вернадського).
Докладніше про наукову діяльність кафедри розповів професор Сергій Сухарєв.
Науковою темою підрозділу є «Розробка теоретичних та практичних методів моніторингу об’єктів технологічних процесів та навколишнього середовища».
Кафедра ЕОНС брала участь у двох українсько-угорських ґрантах, пов’язаних із вивченням забруднення басейну р. Тиси та прикордонних територій регіону Берег, організовувала 2 Всеукраїнські студентські конференції з екології.
Екологів привітали й колеги з інших кафедр хімфаку. Так, натхнення і розвитку підрозділу бажали професор Ігор Барчій, доцент Михайло Онисько, старший викладач Степан Мільович.
Крім того, заступник голови і керівник комісії з питань регіонального соціально-економічного розвитку, ресурсного потенціалу та інвестицій Громадської ради при Закарпатській ОДА Олег Лукша наголосив: не уявляє сучасної екологічної науки у краї без кафедри ЕОНС.
«Захоплююся вашим ентузіазмом. Удячний за плідну роботу у виконанні громадської експертизи води в Мужієві, де хотіли приватизувати золоторудник, у Косівській Поляні… Із ювілеєм! Збільшення бюджетного фінансування, співпраці із іноземними партнерами, міжнародних ґрантів!» – побажав О.Лукша.
Медіацентр долучається до привітань. Зичимо процвітання та нових ідей!
фото Каріни Ігнат