Книги двох випускників УжНУ представлять на 23 Форумі видавців у Львові

Серед моря української різножанрової літератури та перекладного письменства – і книги двох випускників УжНУ – Андрія Любки та Банді Шолтеса

Книги двох випускників УжНУ представлять на 23 Форумі видавців у Львові
15–18 вересня у Львові відбудеться чи не найбільша літературна подія року – 23 Форум видавців. Цьогоріч очікують понад 350 авторів, перекладачів, літературознавців, музикантів, художників, журналістів, 158 видавництв і десятки тисяч читачів-відвідувачів. Серед моря української різножанрової літератури та перекладного письменства є й книги двох випускників УжНУ – Андрія Любки та Банді Шолтеса.

Цьогоріч випускник української філології Ужгородського університету Андрій Любка на Форумі видавців презентуватиме власну збірку оповідань «Кімната для печалі» (видавництво «Книги ХХІ») та дві перекладні книги.

Книги двох випускників УжНУ представлять на 23 Форумі видавців у Львові

“Людина вечеряє у капцях свого батька”

16 вересня, о 18:00, у дворику «Львівської копальні кави» Андрій Любка разом з хорватським автором Марком Поґачаром та співперекладачкою Аллою Татаренко презентуватиме перекладну збірку поезій хорватського колеги «Людина вечеряє в капцях свого батька». Ця добірка містить вибрані поезії з усіх чотирьох збірок поета і є першим в Україні окремим виданням перекладів текстів автора.

Комо

17 вересня, о 15:00, в пабі «Купіца» випускник УжНУ презентуватиме перекладний роман «Комо» сербського письменника Серджана Валяревича. Книга вже була презентована на Київському книжковому арсеналі. Як відомо, роман описує місячний побут ліричного героя над озером Комо: шикарні вечері, дорогий алкоголь, прогулянки горами, загравання з місцевими дівчатами і «напружену письменницьку роботу».

А 18 вересня, о 16:00, в «Поетичній кав’ярні «Meridian Czernowitz» (Палац мистецтв, 2-й поверх) відбудеться презентація «Кімнати для печалі» (модератор – Олександр Бойченко). Друга прозова збірка Андрія Любки – це книга сюжетно не пов’язаних між собою оповідань, котрі, як свідчить анотація, можна вважати й романом, якщо прийняти тезу, що головним героєм цього роману є самотність.

“Кімната для печалі”

Це книга про найприродніший стан людини – самотність, в якій «покинуті, ревниві, зовсім юні й поглинуті спогадами про вже прожите життя – усі ці люди на межі відчаю знаходять власне місце для плекання туги, кімнату для печалі, захисну мушлю».

«Після «Карбіда» мені захотілося написати абсолютно несподівану книжку, – розповідає Андрій Любка. – Якщо та була веселою й кримінальною, то «Кімната для печалі» – це таке саудаде й фадо, ностальгія й меланхолія. Здається, ці оповідання за настроєм найближче до моїх віршів. Щось на кшталт «Ти прокинешся зранку в кімнаті для печалі і скажеш: ця твоя здорова їжа колись мене вб’є».

Банді Шолтес

Також Андрій Любка візьме участь у читаннях сучасної шведської поезії в рамках україно-шведського воркшопу «Meridian Czernowitz» та «10TAL», у презентації мистецького проекту «Карпатська літературна резиденція» та презентації «Антології молодої поезії США» – єдиної в світі перекладної антології наймолодшої хвилі поетів Сполучених Штатів.

Книги двох випускників УжНУ представлять на 23 Форумі видавців у Львові

Випускник УжНУ Андрій Шолтес (псевдонім Банді Шолтес) презентує відразу дві свої нові книги-враження від відвідин музичних фестивалів. До слова, торік видав дебютну книгу «Т-shirtologia».

17 вересня, о 17:00, в «The ROOM wine bar» (вул. Лесі Українки, 18) Банді презентує книгу «Фрики Європи, або Експедиція за вином» (Фоліо). Напередодні автор прочитає лекцію про мандри Європою ще з 90-х по музичних фестивалях та найцікавіших фриків, яких зустрів.

18 вересня, о 13:00, у конференц-залі Львівської національної наукової бібліотеки імені В. Стефаника Банді Шолтес презентує ще одну книгу – напівфестивальний роман «Остров Sziget, або Труселя Iggy Попа» (Люта справа).

Іванка Когутич