Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Лілія Гриневич: половина випускників шкіл зможуть вступити на держзамовлення

Кількість бюджетних місць у ВНЗ, що підпорядковуються МОН, цьогоріч становить 245 тисяч

0 703
Лілія Гриневич: половина випускників шкіл зможуть вступити на держзамовлення
Лілія Гриневич: половина випускників шкіл зможуть вступити на держзамовлення
Орієнтовно 50% випускників шкіл зможуть претендувати на навчання за кошти державного замовлення. Про це сказала міністр освіти і науки Лілія Гриневич під час прес-конференції, присвяченої початку вступної кампанії до вищих навчальних закладів.

За її словами, у 2016 році держзамовлення для вишів, що підпорядковуються Міністерству освіти, становитиме 245 тисяч осіб, серед них орієнтовно 217 тисяч – обсяг місць на денну форму навчання.

Загалом державне замовлення цього року було збільшено на 12,3%. Підвищення насамперед стосується технічних та аграрних спеціальностей, а також вищих навчальних закладів, які перебувають під керівництвом Міноборони та МОЗ.

Лілія Гриневич підкреслила, що потреба у військових та медичних кадрах викликана об’єктивними причинами – військовим конфліктом на території України.

Своєю чергою, держзамовлення для вишів, що підпорядковуються Міністерству освіти, було зменшено на 6% проти минулого року. Таке скорочення насамперед викликане зниженням кількості школярів. Так, за данними Державної служби статистики, число випускників, що отримали атестат про повну загальну середню освіту в 2016 році – без урахування окупованих і непідконтрольних територій – скоротилася приблизно на 7% (на 18 тисяч осіб).

«Таким чином, складається ситуація, що орієнтовно 50% випускників шкіл зможуть претендувати на місця за кошти бюджету. Це досить оптимістична інформація для наших абітурієнтів, для них є реальний доступ за конкурсом до вищої освіти, і для нас найголовніше, щоб цей конкурс був справедливим», – підкреслила Лілія Гриневич.

Збільшення частки держзамовлення на технічні спеціальності, зокрема ІТ, міністр  пояснила розвитком високотехнологічного бізнесу в Україні.

«Сьогодні маємо працювати на виріст, адже ті фахівці, що вступають цього року, вийдуть на ринок праці через 5-6 років. Це означає, що якщо ми обираємо інноваційний розвиток економіки і визначили пріоритетні для себе кластери економіки, які мають годувати Україну, ми повинні готувати фахівців для цих кластерів уже сьогодні», – підкреслила міністерка.

Окрім того, вона зазначила, що нині одне з базових завдань МОН у рамках реформування вищої освіти – зміна якості підготовки фахівців.

«Високотехнологічний бізнес в Україні сьогодні заявляє, що їм не вистачає фахівців з адекватною підготовкою. Справа в тому, що мало отримати тільки технічну освіту, вони хочуть, щоб їх працівники також добре знали іноземну мову, щоб вони вміли працювати з людьми. Тобто є ціла низка інших додаткових вимог до випускників. Зараз ми працюємо над новими стандартами вищої освіти, які мають це врахувати», – наголосила Лілія Гриневич.

Також вона привернула увагу до того, що цього року було введено ряд новацій, що допоможуть зробити вступ до вишів більш справедливим та прозорим.

Зокрема, це стосується введення повністю електронної системи подачі документів, що дозволить не лише прибрати черги біля приймальних комісій, а й технічно забезпечити адресність держзамовлення – ще одне нововведення цього року. Так, відтепер кількість місць держзамовлення в університеті коригуватиметься залежно від його популярності у студентів з вищими балами ЗНО.

Відео з прес-конференції повністю:

За інформацією сайту Освіта.UA
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.