На Закарпатті стартувала Всеукраїнська інформаційна кампанія СтопНасильство
Мета ініціативи – формування нульової толерантності до цього явища, інформування про зміни до законодавства, «гарячі лінії» та адреси для звернення по допомогу для жертв домашнього насильства, про відповідальність для кривдників тощо
Мета кампанії «СтопНасильство» – формування нульової толерантності до цього явища, інформування про зміни до законодавства, «гарячі лінії» та адреси для звернення по допомогу для жертв домашнього насильства, про обов’язок повідомляти щодо випадків домашнього насильства свідків, про відповідальність для кривдників.
Зокрема, у межах кампанії буде докладно пояснено, що таке домашнє насильство, що робити, стикнувшись з цим явищем, який захист гарантовано постраждалим, як дістати терміновий заборонний чи обмежувальний приписи. Також буде роз’яснено, на яку допомогу можна розраховувати жертвам домашнього насильства та як її отримати. Так, для жертв домашнього насильства передбачена безоплатна правова допомога, психологічна підтримка та соціальні послуги, тимчасовий притулок. Адреси й телефони відповідних служб будуть представлені в інформаційних матеріалах кампанії #СтопНасильство.
Кампанія Мін’юсту відбувається в партнерстві з Міністерством соціальної політики, Національною поліцією, Координаційним центром з надання правової допомоги та іншими організаціями. Питанням захисту прав жінок та дітей, зокрема, опікуватиметься система безоплатної правової допомоги.
Одночасно в Україні стартувала інформаційна кампанія «Безоплатна правова допомога – завжди поруч», мета якої – розповісти якнайширшому колу громадян про систему безоплатної правової допомоги (БПД) як про можливість вирішувати свої проблемні питання та захищати свої права у правовий спосіб. Відеоролики, виготовлені у рамках кампанії, мотивують звертатися по безоплатну правову допомогу та інформують, як це можна зробити.
Нині система БПД – це проект, який поновлює справедливість і надає право навіть найнезахищенішим верствам населення на захист від свавілля держави, правоохоронної системи тощо.
Сюжети відеороликів стосуються захисту прав учасників АТО та членів їхніх родин, відстоювання прав осіб з інвалідністю, захисту від насильства у родині, відстоювання права на справедливу пенсію, захисту від незаконного звільнення та від неправомірно нарахованих комунальних платежів, а також відстоювання права на комунальні послуги належної якості.
За мотивами сюжетів виготовлені плакати, що розміщені в точках доступу до безоплатної правової допомоги, а також у приміщеннях місцевих органів влади, соціальних закладів, партнерських організацій тощо.
Наразі трансляція 6 соціальних роликів відбувається на телеканалі «UA:Суспільне», а також розміщено на каналі «YouTube».
Також триває робота із залучення всіх центральних та регіональних телеканалів країни до популяризації безоплатної правової допомоги та забезпечення показу життєвих історій в усіх куточках країни на правах соціальної реклами, –