На факультеті іноземної філології святкували День німецької мови
Організатором заходу стала доцент кафедри німецької філології Мирослава Ладченко
Розпочали захід ведучі – третьокурсниця Яна Бічева та студентка 4-го курсу Марися Ливка, які привітали присутніх, коротко розповівши про основну тему дійства, якою цьогоріч була музика. Таку тематику обрали не випадково, адже саме Німеччина може пишатися великою кількістю всесвітньовідомих композиторів. Далі учасники дійства й усі присутні виконали гімн Німеччини.
Студенти кафедри німецької філології представили найвідоміших німецьких та австрійських композиторів – Бетховена, Моцарта, Штрауса. Розповіді про життя і творчість митців супроводжувалися уривками з їхніх творів та мультимедійними презентаціями. Студенти 3-го курсу Катерина Ратушняк та Отілла Ференці виконали віденський вальс, який викликав гучний шквал оплесків в аудиторії.
Учасники дійства виконали й безсмертний твір Генріха Гайне «Лорелея» в кількох інтерпретаціях – у найсучаснішій його версії та в українськомовному перекладі Бориса Грінченка.
Були й жартівливі сценки, де студенти то перевтілювалися у видатних композиторів, аби показати присутнім, як би класики реагували на сучасну музику, то уявно переносилися на пари, де викладач задає питання з різних дисциплін, а студенти, як це нерідко буває, правильних відповідей не знаючи, пропонують власні – жартівливі ☺.
Справжньою родзинкою дійства став показ мод, учасниці якого демонстрували, як змінювалася мода та музика в Німеччині з 1935 до 2015 року. Ще й селфі встигали робити…☺
На завершення виконали баладу німецького гурту «Scorpions» «Wind of change». До слова, вибір фінальної пісні був знаковим, адже саме вона стала неофіційним музичним символом об’єднання Німеччини. Крім того, виконавши цю музичну баладу, студенти довели, що на належному рівні володіють не тільки німецькою, а й англійською мовами.
Підсумувала захід його організатор, доцент кафедри німецької філології Мирослава Ладченко, яка подякувала всім присутнім, особливо тим, хто безпосередньо долучився до дійства.
«Тема сьогоднішнього заходу мені близька, бо я дуже люблю цю музику. Коли запропонувала таку ідею, то студенти охоче долучилися до створення програми. Три тижні напруженої роботи, репетицій дали змогу представити вам сьогодні все те, що ви тут побачили й почули», – поділилася пані Мирослава.
Завідувач кафедри німецької мови Ольга Гвоздяк розповіла, що ідея заходу виношувалася давно, тож приємно, що її вдалося втілити в життя. Пані Ольга сподівається, що в перспективі можна буде проводити Тиждень німецької мови.
«Учасники сьогоднішньої програми проявили себе з найкращого боку. Сьогодні ми мали чудову нагоду побачити, наскільки талановита молодь навчається у нас на факультеті. Тож дякую всім студентам і колективу за те, що підготували такий чудовий захід. Бажаю вам, щоб музика вашого життя була тільки веселою!» – підсумувала пані Ольга. Крім того, Ольга Михайлівна від імені кафедри організувала солодкий стіл і подарувала студентам книги з цікавими фактами про Німеччину.
Декан факультету Михайло Рошко висловив подяку кафедрі німецької мови та студентам, які брали участь в організації заходу, а також нагородив грамотами викладачів і студентів, які мають високі досягнення у навчанні. «Ви рухаєтеся в правильному напрямі, бажаю вам залишатися такими ж активними та організовувати багато гарних свят!» – закликав декан.
На заході були присутні й учителі, які проходять курси підвищення кваліфікації. Серед них чимало випускників кафедри німецької філології. «Я сьогодні дуже вражена ставленням студентів до навчання та тією колосальною роботою, яку виконують викладачі цієї кафедри. Ми будемо намагатися використовувати все побачене безпосередньо в нашій роботі», – поділилася враженнями випускниця кафедри, викладач німецької мови Ужгородської спеціалізованої школи-інтернату Оксана Вертеш-Гапак.