Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

На ФСНі студенти поспілкувалися з патрульними поліцейськими

Про особливості своєї роботи молоді розповіли Василь Повхан та випускник факультету суспільних наук Микола Прохоров

0 640
На ФСНі студенти поспілкувалися з патрульними поліцейськими
17 жовтня факультет суспільних наук організував для своїх студентів зустріч із представниками управління патрульної поліції Ужгорода та Мукачева. Про особливості своєї роботи молоді розповіли Василь Повхан та випускник факультету суспільних наук Микола Прохоров.

На ФСНі студенти поспілкувалися з патрульними поліцейськими

Підпис

Ефективна співпраця з громадянами, безперечно, є запорукою успішної діяльності правоохоронних органів. Тому важливо донести до загалу, особливо молодіжного, студентського, інформацію про їх права та обов’язки. Як діяти в тих чи тих ситуаціях, про права і обов’язки самих поліціянтів і розповіли патрульні Василь Повхан та Микола Прохоров.

Вони запевнили: «Будь-якій дії має бути рівнозначна протидія». Тобто, якщо ви щось скоїли, не забувайте, що за це рано чи пізно доведеться відповідати.

Розповідали й про випадки, коли можливе застосування вогнепальної зброї – для самозахисту й лише раз: два і більше постріли вже розцінюватимуться як умисне заподіяння шкоди людині. Розповіли патрульні й про те, що робити, якщо вас затримали й привезли до міськвідділу в кайданках. Термін такої дії – дві години, після чого їх потрібно або послабити, або зняти, якщо затриманий поводиться абсолютно адекватно й підстав для його дальшого затримання немає.

На ФСНі студенти поспілкувалися з патрульними поліцейськими

Учасники зустрічі

У разі чогось – ви маєте законне право на адвоката: держава повинна забезпечити вам безплатного захисника. Головне – будьте відвертими й не прикидайтеся «святими», якщо вже щось накоїли.

Про ризик, з яким постійно стикаються поліцейські, зауважив і доцент кафедри політології та державного управління, заступник декана ФСН Володимир Гиря. Він нагадав студентам про випадок убивства співробітників Нацполіції у Дніпрі й наголосив, що правоохоронці, їдучи на виклик, не знають, з якими людьми доведеться мати справу. Після тієї страшної події ініціюються зміни до чинного законодавства, що розширять їхні права.

На ФСНі студенти поспілкувалися з патрульними поліцейськими

Володимир Гиря

Гості звернули увагу й на заборону вживання алкогольних напоїв та тютюнопаління в громадських місцях. Це вважається адміністративним правопорушенням і передбачає відповідальність.

Також наголосили, що не варто нешанобливо ставитися до патрульних, навіть якщо помітите їх не на службовій машині. Зверхній викрик на кшталт: «Ей, що тобі тут треба? Йди звідси!» – може призвести до затримання на 15 діб, до прикладу. Тому не треба забувати елементарні правила етики, адже йдеться про людей, котрі дбають про вашу безпеку.

До речі, у працівників поліції є лише 9 підстав підійти до вас. Скажімо, ви можете перебувати в районі, де трапилася якась подія, тож можуть запитати, чи не стали ви свідком цього. Або ж уживаєте алкоголь чи курите в заборонених місцях. Між іншим, ви не завжди можете наближатися до патрульного: він має право визначити певну відстань, на якій ви повинні триматися. І пам’ятайте, що краще сприяти слідству, аніж заважати.

«Ми абсолютно нормально спілкуємося з людьми, якщо в них до нас хороше ставлення. Не потрібно відповідати агресією на наші цілком законні прохання», – закликали поліціянти. На згадку про цей візит Володимир Гиря подарував хлопцям довідники, створені до 10-річчя ФСНу. Спілкування на зустрічі вийшло дуже інформативним.

Катерина Хижняк
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.