На ФСНі студенти поспілкувалися з патрульними поліцейськими
Про особливості своєї роботи молоді розповіли Василь Повхан та випускник факультету суспільних наук Микола Прохоров
Ефективна співпраця з громадянами, безперечно, є запорукою успішної діяльності правоохоронних органів. Тому важливо донести до загалу, особливо молодіжного, студентського, інформацію про їх права та обов’язки. Як діяти в тих чи тих ситуаціях, про права і обов’язки самих поліціянтів і розповіли патрульні Василь Повхан та Микола Прохоров.
Вони запевнили: «Будь-якій дії має бути рівнозначна протидія». Тобто, якщо ви щось скоїли, не забувайте, що за це рано чи пізно доведеться відповідати.
Розповідали й про випадки, коли можливе застосування вогнепальної зброї – для самозахисту й лише раз: два і більше постріли вже розцінюватимуться як умисне заподіяння шкоди людині. Розповіли патрульні й про те, що робити, якщо вас затримали й привезли до міськвідділу в кайданках. Термін такої дії – дві години, після чого їх потрібно або послабити, або зняти, якщо затриманий поводиться абсолютно адекватно й підстав для його дальшого затримання немає.
У разі чогось – ви маєте законне право на адвоката: держава повинна забезпечити вам безплатного захисника. Головне – будьте відвертими й не прикидайтеся «святими», якщо вже щось накоїли.
Про ризик, з яким постійно стикаються поліцейські, зауважив і доцент кафедри політології та державного управління, заступник декана ФСН Володимир Гиря. Він нагадав студентам про випадок убивства співробітників Нацполіції у Дніпрі й наголосив, що правоохоронці, їдучи на виклик, не знають, з якими людьми доведеться мати справу. Після тієї страшної події ініціюються зміни до чинного законодавства, що розширять їхні права.
Гості звернули увагу й на заборону вживання алкогольних напоїв та тютюнопаління в громадських місцях. Це вважається адміністративним правопорушенням і передбачає відповідальність.
Також наголосили, що не варто нешанобливо ставитися до патрульних, навіть якщо помітите їх не на службовій машині. Зверхній викрик на кшталт: «Ей, що тобі тут треба? Йди звідси!» – може призвести до затримання на 15 діб, до прикладу. Тому не треба забувати елементарні правила етики, адже йдеться про людей, котрі дбають про вашу безпеку.
До речі, у працівників поліції є лише 9 підстав підійти до вас. Скажімо, ви можете перебувати в районі, де трапилася якась подія, тож можуть запитати, чи не стали ви свідком цього. Або ж уживаєте алкоголь чи курите в заборонених місцях. Між іншим, ви не завжди можете наближатися до патрульного: він має право визначити певну відстань, на якій ви повинні триматися. І пам’ятайте, що краще сприяти слідству, аніж заважати.
«Ми абсолютно нормально спілкуємося з людьми, якщо в них до нас хороше ставлення. Не потрібно відповідати агресією на наші цілком законні прохання», – закликали поліціянти. На згадку про цей візит Володимир Гиря подарував хлопцям довідники, створені до 10-річчя ФСНу. Спілкування на зустрічі вийшло дуже інформативним.