На матфаку відтепер працюють полковники Українського козацтва

Гості побажали молоді стати справжніми козаками, а дівчатам… козачками

Минулого тижня Україна відзначила День захисника України та День українського козацтва. Математики вирішили познайомитися зі справжніми українськими козаками особисто – запросили їх до себе у гості.

На запрошення проректора з науково-педагогічної роботи Ігоря Короля та заступника декана з виховної роботи Павла Мулеси на факультет навідалися козаки на чолі з генерал-отаманом Українського козацтва Олександром Морозьком.

Гості розповіли про історію козацтва загалом і його паростки на Закарпатті, традиції, побут та устрій на Січі. Нині в Україні, до слова, є чотири організації, що об’єднують козаків.

Знайомився з козаками й студент Діма Койтюк, хлопець розповідає: «Така зустріч, напевно, була великою несподіванкою не тільки для мене, а й для всіх присутніх. Головний крайовий отаман Олександр Морозько цікаво розповідав про історію устрою козацтва в давнину і тепер.

Особливо мені запам’яталася розповідь про посвяту в козаки, вразила і зброя, яку вони принесли з собою». Діма каже, що залишився вдоволеним – дізнався багато нового.

Михайло Повідайчик

З собою гості принесли символи козацької влади: булаву, шаблю та пернач, які не лише показали математикам, а й дозволили потримати в руках. А ще демонстрували фото з різних визначних подій Закарпатської січі.

Приємною несподіванкою для всіх стало вдостоєння званням полковника Українського козацтва факультетського декана Михайла Повідайчика та заступника декана з виховної роботи Павла Мулеси.

Завершили знайомство фотографуванням на згадку, а гості побажали молоді стати справжніми козаками, а дівчатам… козачками.

Ксенія Шокіна