26 травня у читальному залі Наукової бібліотеки УжНУ відбулися урочистості з нагоди 80-річчя знакового університетського діяча, доцента кафедри слов’янської філології та світової літератури філфаку Івана Сенька. Ініціатором та організатором свята стала рідна кафедра ювіляра.
Розпочала урочистості доцент кафедри Людмила Лимонова: «Сьогодні нас всіх об’єднує спільне бажання: привітати і вшанувати науковця, педагога і просто чудову людину Івана Михайловича Сенька з нагоди його ювілею».
Відтак до вітального слова запросили проректора з науково-педагогічної роботи Мирославу Лендьел: «Я ніколи не навчалася на філфаку, але, будучи студенткою історичного факультету, прекрасно знала, хто такий Іван Сенько. Всі ми були студентами, які багато спілкуються і розповідають одне одному про своїх викладачів. Саме так я й дізналася про Івана Михайловича від студентів філфаку, які з превеликим захопленням розповідали про свого доброго викладача, який завжди зрозуміє, підтримає і ніколи не залишить без допомоги».
Декан філологічного факультету УжНУ Галина Шумицька теж сказала про ювіляра теплі слова: «Іван Михайлович – це людина, яка знає все, а якщо чогось і не знає, то «извините… минуточку…» – й обов’язково дасть кваліфіковану й по-журналістськи тричі перепровірену відповідь на запитання. Іван Михайлович – це висока наукова компетентність, незгасний дослідницький запал, неймовірні педагогічні здібності. З одного боку, невиправний романтик, з іншого – суворий реаліст. Інтелігент, толерантна людина. Від імені колективу філологічного факультету бажаю Вам міцного здоров’я і невичерпного оптимізму! З роси Вам і води!».
Івана Михайловича добре знають та цінують в освітянських колах міста та області. Тож наступною до вітального слова запросили Ірину Даньків – випускницю філфаку, завідувача методичного кабінету управління освіти Ужгородської міської ради.
Вітання ювілярові виголосили й голова вченої ради філологічного факультету, професор Світлана Пахомова та голова профспілкової організації УжНУ Тамара Суран, а також завідувач кафедри української мови, професор Іван Сабадош та завкафедри української літератури, професор Валентина Барчан, адже впродовж 22 років Іван Михайлович Сенько очолював кафедру російської літератури, тож між структурними підрозділами факультету налагоджена тісна співпраця.
Як відомо, найдорожче надбання вчителя – це його учні, його випускники. Тож відтак на сцену були запрошені люди, для яких Іван Михайлович став не просто науковим керівником, а порадником, колегою, другом: нині старший викладач, колега по кафедрі Марта Демчик, доцент кафедри педагогіки Любов Маляр та завідувач кафедри журналістики професор Юрій Бідзіля.
До щирих привітань долучилися й випускники 80-х, 90-х, відтак – випускники 2015 року філфаку – учні Івана Сенька. Вітальне слово від їх імені мала академдонька першого випуску Івана Михайловича Олена Шимко – нині професор Карпатського університету ім. Авґустина Волошина.
Іван Михайлович безмежно любить свою малу батьківщину, шанує та підтримує вихідців із Міжгірщини. Тому привітати ювіляра прийшли його земляки, колеги, сусіди по БАМу – декан факультету іноземної філології Михайло Рошко і завідувач кафедри французької філології та зарубіжної літератури Степан Бобинець.
Того особливого дня ще багато людей вітали іменинника: головний бібліотекар обласної наукової бібліотеки ім. Ф. Потушняка Валентина Лехцер; письменник, журналіст Василь Кухта та його дружина Марія Іванівна – доцент УжНУ; професор кафедри історії України, похресник Івана Сенька Сергій Федака; директор Наукової бібліотеки УжНУ Марія Медведь.
На завершення рідна кафедра ювіляра зробила йому подарунок у вигляді віршів, присвячених викладачеві. Протягом усього свята розважали присутніх і ґазду заходу студенти другого, третього та п’ятого курсів російського відділення та відділення журналістики факультету, показуючи кумедні сценки з фольклорним каркасом, де Іван Михайлович був, звичайно, у головній ролі.
На десерт винуватець свята одержав апетитний торт у вигляді улюбленої книги та відеофільм, виконаний його колишньою студенткою Руженою Саламатовою, сином Олександром, братом Василем Сеньком, рідною кафедрою та студентами другого-третього курсів відділення журналістики.
Насамкінець до слова був запрошений і сам ювіляр: «Сьогодні неодноразово було сказано, що я є романтиком, але ж, знаєте, це дуже непросто. Це стає можливим тільки тоді, коли поряд люди, які дозволяють тобі бути ним, які дають тобі цю унікальну і цінну можливість. І, на превелике щастя, я зустрів таких людей, зустрів їх на філфаку, на рідній кафедрі – людей, які все моє життя підтримували в мені романтика. І я їм надзвичайно вдячний. І вдячний Богові, що знайшов своє місце в житті – цим місцем завжди буде моя кафедра, філфак, УжНУ…».
відео Віталія Завадяка