Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Представники чеської поліції познайомилися зі студентами УжНУ

Молодь розпитувала про вільне зберігання зброї громадянами, випадки перевищення повноважень працівниками поліції

0 293
Представники чеської поліції познайомилися зі студентами УжНУ
Представники чеської поліції познайомилися зі студентами УжНУ
12 жовтня в читальному залі бібліотеки Ужгородського національного університету відбулася зустріч студентів факультету суспільних наук та відділення журналістики з гостями з Чехії. До вишу завітали представники «Громадського конвенту» спільно з Празьким інститутом безпекових досліджень та Центром стратегічного партнерства. Зустріч ввійшла до серії публічних заходів на тему взаємодії громадянського суспільства та поліції.

Першим із гостей слово взяв Петр Пойман, представник Празького інституту безпекових досліджень Чехії. Він розповів про діяльність відомства, його співпрацю з українськими партнерами та проанонсував заходи, що відбудуться з ініціативи обох сторін уже незабаром.

Наступною представилася голова асоціативної ради організації «Ла Страда» Маркета Гронкова. Гостя розповіла: в університеті вона вивчала гендерні науки, що, своєю чергою, дуже допомогло в теперішній роботі. Так, основною досліджуваною проблемою організації є торгівля людьми – один із найстрашніших злочинів сучасного світу. Завданням же членів організації є допомога жертвам торгівлі людьми, починаючи від юридичної та матеріальної підтримки й закінчуючи соціальною та психологічною.

Представники чеської поліції познайомилися зі студентами УжНУ

Учасники зустрічі

До слова, порушена тема неабияк зацікавила присутніх. Так, вони дізналися, що європейськими центрами, де зафіксований високий рівень таких злочинів, є Румунія і Болгарія. Гостя розповіла, що в нашій державі представництво «Ла Стради» вже успішно працює 17 років, однак, незважаючи на це, серед світових колег Україна посідає найвищі позиції за кількістю подібних випадків.

Наступним виступив Онжей Скальнік, представник організації «Відкрите суспільство». Він розповів про співпрацю поліції та громадськості в Чехії та методи забезпечення цього. Серед останніх досягнень установи – створення онлайн-платформи, що стала новим рівнем для здійснення згаданої взаємодії.

Розказала про специфіку своєї роботи й інспектор поліції Чеської Республіки Соня Свободова. Гостя перерахувала свої колишні посади та обов’язки. Так, у її досвіді є комунікація з громадянами й співпраця з медіаструктурами. З 2010 року вона також працювала в школі поліцейських у Брно. Гостя зауважує: робота з українськими партнерами їй подобається, адже є відчутний взаємообмін знаннями та досвідом.

Після почутого присутні змогли спитати гостей детальніше про те, що їх зацікавило. Першим прозвучало питання про популярну нині тему вільного зберігання зброї громадянами. Щодо цього думки гостей розділилися. Далі присутні цікавилися, як у Чехії борються з випадками перевищення повноважень працівниками поліції. Відповідь була така: велику увагу там приділяють відбору працівників, для чого послуговуються й психологічними тестами. Саме вони дозволяють передбачити поведінку людини за тих чи тих обставин.

Загалом, зустріч була дуже продуктивною та цікавою як для студентів та працівників УжНУ, так і для гостей.

Антоніна Чундак
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.