Професор Петро Лизанець відзначає 90-ліття

Філологічний факультет долучається до привітань поважному ювіляру та бажає міцного здоров’я, бадьорості, натхнення і сил на дальші наукові пошуки

Українськиий мовознавець, засновник та директор Центру гунгарології УжНУ, доктор філологічних наук, професор, заслужений діяч науки і техніки України Петро Лизанець відзначає 90-ліття.

72 роки із 90 Петро Лизанець присвятив науковій та викладацькій роботі в УжНУ. Із 1966-го до 2015-го завідував кафедрою угорської філології (49 років). Кілька років очолював філологічний факультет Ужгородського університету. Провідний напрямок наукової діяльності професора – дослідження українсько-угорських міжмовних контактів. 1988-го завдяки ініціативі Петра Лизанця був створений Центр гунгарології УжНУ, в якому професор працює і дотепер.

До свого 90-річчя, яке науковець відзначає нині, 2-го липня, він готує книгу «Життєвий і творчий шлях професора Петра Лизанця» обсягом близько 700 сторінок.

Колектив філологічного факультету щиро вітає Петра Миколайовича з поважним ювілеєм! Бажаємо міцного здоров’я, бадьорості, гарного настрою! Нехай Бог дарує Вам сили і натхнення займатися улюбленою справою, реалізовувати задумане. Добробуту, злагоди, щастя Вашій родині. Многая літ!