Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Професор зі США поділився напрацюваннями з айтівцями УжНУ

Доповідь Шона В. Флемінга підкреслила важливість технологічного розвитку та навчання для забезпечення більш зрозумілого та екологічно освіченого світу

0 179
Днями студенти факультету інформаційних технологій та інших підрозділів УжНУ мали виняткову можливість поспілкуватися з відомим експертом у сфері штучного інтелекту та екології – доктором Шоном В. Флемінгом, професором Орегонського університету (США).

Професор зі США поділився напрацюваннями з айтівцями УжНУШон В. Флемінг, який представляє Національний водно-кліматичний центр, Службу збереження природних ресурсів і Міністерство сільського господарства США (USDA) доповідав на вельми актуальну тему «Штучний інтелект для екологічного прогнозування» (AI for environmental prediction). Вона не лише зацікавила студентів, а й відкрила перед ними нові горизонти можливостей застосування технологій у вирішенні екологічних проблем.

На лекції Ш. В. Флемінг розглянув широкий спектр питань, пов’язаних із застосуванням штучного інтелекту та машинного навчання для розв’язання екологічних проблем. Він підкреслив, що стан довкілля є однією з найактуальніших проблем сучасності і вимагає інноваційних підходів для прогнозування та управління.

Одним із ключових моментів доповіді була роль машинного навчання та штучного інтелекту в цьому процесі. Системи штучного інтелекту можуть аналізувати величезні обсяги даних, зібраних з сенсорів і супутників, для прогнозування природних катастроф, змін клімату та інших екологічних явищ. Науковець продемонстрував студентам конкретні приклади успішних проєктів, де аналіз даних за допомогою штучного інтелекту рятував життя та запобігав серйозним негативним наслідкам. Зокрема, одним із основних прикладів використання ШІ став ансамбль нейронних мереж для запобігання повеням – створення дешевої, простої та точної операційної системи прогнозування параметрів річки.

Професор також обговорив основні стратегії управління проєктами в контексті екологічних ініціатив. Він підкреслив важливість міждисциплінарного підходу і співпраці між ученими, інженерами та екологами для досягнення тривалих результатів. У відповідях на запитання аудиторії лектор вказав, що на створення більшості його проєктів у нього та його колег пішло від 7–8 місяців до 7 років.

«Спочатку я здобув освіту як геофізик, але швидко звернув увагу на аналіз і моделювання складних систем у гідрології, кріосфері та кліматі, а згодом на аналіз даних і машинне навчання в цілому, над чим і працюю вже майже два десятиліття. Моя робота наголошує на подоланні розриву між теорією та практикою, а більшість моїх проєктів пов’язані зі створенням міждисциплінарних, багатоінституційних і часто міжнародних команд і керування ними», – каже доктор.

Професор зі США поділився напрацюваннями з айтівцями УжНУСтуденти дістали цінні поради щодо використання новітніх технологій і методів управління проєктами у сфері охорони довкілля.

Доповідь Шона В. Флемінга підкреслила важливість технологічного розвитку та навчання для забезпечення більш зрозумілого та екологічно освіченого світу.

Шон В. Флемінг не вперше відвідує Ужгород, залюбки спілкується зі студентською молоддю та підтримує Україну.

Зустріч відбулася в межах багаторічної співпраці між містами-побратимами Ужгородом (Україна) і Корваллісом (Орегон, США) та завдяки плідним контактам УжНУ з Університетом штату Орегон.

За інформацією кафедри інформатики
і фізико-математичних дисциплін
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.