Провідні науковці Інституту кібернетики стали лекторами для студентів та аспірантів Ужгородського університету
Залучення провідних учених з академічних установ до навчального процесу допомагає молодим пошукувачам реалізуватися в науковому світі
Тут можна згадати і Михайла Бабича, випускника Ужгородського університету, який у 1963 році вступив до аспірантури Інституту кібернетики і пройшов усі щабелі від молодшого до провідного наукового співробітника, захистивши кандидатську та докторські дисертації. Михайло Данилович часто був головою державних екзаменаційних комісій в Ужгородському університеті.
Інша випускниця Ужгородського університету – Ольга Перевозчикова – з 1974 року пов’язала свою долю з Інститутом кібернетики, стала лауреатом Премії НАН України ім. В.М.Глушкова (1999 р.), двічі лауреатом Державної премії України (1991 і 2002 рр.) та заслуженим діячем науки і техніки України (2009 р.). У 2003 році Ольга Перевозчикова була обрана членом-кореспондентом НАН України.
У 1982 році в спецраді при Інституті кібернетики була захищена докторська дисертація завідувачем кафедри обчислювальної математики Юрієм Черваком на тему «Методи лексикографічної оптимізації, їх застосування і реалізація».
Відзначимо й випускника Закарпатського державного університету Сергія Васильєва, який у 2004 році вступив до аспірантури Інституту кібернетики, а 2008-го успішно захистив кандидатську дисертацію на тему «Складність задач та ефективність процедур розпізнавання». Сергій Васильєв за якийсь час повернувся викладати в ЗакДУ, аж доки не вирішив поїхати працювати в Силіконову долину.
Вище наведено лише незначну частинку відносин між Інститутом кібернетики імені В.М. Глушкова НАНУ та Ужгородським національним університетом. У 2015 році з’явилося рішення зафіксувати співпрацю у формі договору про науково-технічне співробітництво. Ця угода не є формальністю. Науковці Інституту кібернетики щороку читають лекції для студентів та аспірантів Ужгородського університету (наприклад, ось 1–2 зустрічі на факультеті математики та цифрових технологій і лекції з теорії ігор, логістики, моделей і алгоритмів в економіці для айтівців).
Минулого тижня студенти й аспіранти УжНУ мали змогу послухати лекції провідних фахівців Інституту кібернетики – завідувача відділу методів комбінаторної оптимізації та інтелектуальних інформаційних технологій, члена-кореспондента НАНУ, доктора технічних наук Леоніда Гуляницького про прикладні методи комбінаторної оптимізації та завідувача відділу методів негладкої оптимізації, доктора фізико-математичних наук Петра Стецюка щодо методів Шора з розтягом простору.
Почесним гостем на заходах був один із учнів Наума Шора – професор з Молдови Димітру Соломон. Наприкінці лекції науковці Інституту кібернетики та Димітру Соломон презентували цілу колекцію книг двом підрозділам Ужгородського університету – кафедрі кібернетики і прикладної математики (очільник – Федір Гече) та кафедрі інформаційних управляючих систем та технологій (завідувач – Олександр Міца).
Розвиток такої всебічної співпраці є надзвичайно корисним для закладів вищої освіти, а лекції провідних учених з академічних установ є добрим орієнтиром молодим пошукувачам для реалізації себе в науковому світі!