Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Провідний спеціаліст кафедри української літератури презентувала монографію

Свою книгу «Загальнонаціональне та регіональне в закарпатоукраїнській літературно-художній антропонімії XIX–XX століть» Ольга Чижмар присвятила світлій пам’яті матері Марії Гінцяк та наукового керівника професора Любомира Белея

0 346
Валентина Барчан
Валентина Барчан
У краєзнавчому відділі «Карпатика» Наукової бібліотеки УжНУ днями відбулася презентація монографічного видання «Загальнонаціональне та регіональне в закарпатоукраїнській літературно-художній антропонімії XIX–XX століть» Ольги Чижмар – провідного спеціаліста кафедри української літератури Ужгородського національного університету, наукового співробітника НДІ україністики ім. М. Мольнара.

Модерувала захід завідувачка кафедри української літератури Валентина Барчан, з привітальних слів якої й розпочали презентацію.

Деканеса філологічного факультету Галина Шумицька у своєму виступі радо привітала народження нової книги, відзначила її актуальність, охарактеризувала кожен із чотирьох розділів монографії, зауважила, наскільки корисними будуть матеріали для науковців краю і студентів вишу.

З новою книгою привітала Галина Шумицька
З новою книгою авторку привітала Галина Шумицька

Схвально відгукнулася про книгу кандидат філологічних наук Надія Ференц, зауваживши, наскільки кропіткою була робота автора у підготовці матеріалів цього видання.

Своє бачення і схвальну думку з приводу видання висловив доктор філологічних наук, завідувач кафедри української мови  Іван Сабадош.

Провідний спеціаліст кафедри української літератури презентувала монографіюУ другій частині обговорення, вже за чашкою кави, з приємними враженнями про книгу та її актуальність, про опрацювання великого масиву матеріалу не тільки з мови, а й з літератури виступили доценти кафедри української літератури Олександра Ігнатович, Оксана Тиховська та доценти кафедри української мови  Алла Галас, Анастасія Вегеш. Провідний спеціаліст деканату Леся Щока ще раз привітала Ольгу Михайлівну з такою плідною роботою. Здивовано зауважила, що серед посилань побачила й свої дві розвідки.

Презентоване видання
Презентоване видання

Не випадково презентація нового дослідження відбулася в Науковій бібліотеці, адже саме в краєзнавчому відділі «Карпатика» вона зароджувалася й стала результатом багаторічної сумлінної роботи пані Ольги у книгозбірні, що засвідчує й список використаної літератури, який становить 367 позицій.

Працівники бібліотеки Оксана Люта та Марія Чорній, вітаючи авторку монографії, продемонстрували присутнім книжковий формуляр читачки Ольги Чижмар із повним переліком літератури з фонду відділу, опрацьованої за кілька років.

Обговорення видання пройшло в теплій і затишній атмосфері. Підсумовуючи, авторка книги щиро подякувала всім присутнім за відгуки й критичні зауваження щодо свого видання. Ольга Михайлівна присвятила монографію світлій пам’яті матері Марії Гінцяк і наукового керівника – доктора філологічних наук, професора, директора Науково-дослідного інституту україністики ім. М. Мольнара Любомира Белея.

Наукова бібліотека щиро вітає Ольгу Чижмар з виходом у світ наукового дослідження, яке, без сумніву, посяде заслужене місце у фонді бібліотеки й стане корисним читачам.

Вл. інф.
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.