Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Шевченківські дні в Ужгородському університеті завершили великим святом

На філологічному факультеті студенти і викладачі влаштували різножанровий мультимедійний урочистий захід

0 396
Тематична виставка, підготована працівниками Наукової бібліотеки УжНУ
Тематична виставка, підготована працівниками Наукової бібліотеки УжНУ
Антоніна Шипова та Марина Дубляк
Антоніна Шипова та Марина Дубляк
Університет продовжує відзначати двісті п’яту річницю дня народження Тараса Григоровича Шевченка. 14 березня у холі головного корпусу УжНУ Наукова бібліотека влаштувала тематичну виставку книг, а філологічний факультет підготував особливе свято.

Ведучими Шевченківських урочистостей стали студентки 2-го курсу спеціальності «Українська мова та література (Середня освіта)» Антоніна Шипова та Марина Дубляк.

Оксана Кузьма
Оксана Кузьма

– Шевченківські свята – це завжди привід для глибшого вдивляння в постать Кобзаря, для осмислення тих меседжів, які залишила нам ця «велика людина з великим серцем». Колишній кріпак став володарем у царстві духа та велетнем у царстві людської культури завдяки тому, що був внутрішньо вільним, розумів, «як много важить слово» (І.Франко) і як із допомогою слова можна вивільнити українців від багатовікового рабства. Шевченко з нами на всіх фронтах – видимих і незримих. Там, де потрібно відрізнити істину від фальші. Там, де торгують правдою і неволять розум українця. Там, де потрібно будувати свою хату, бо тільки у власному домі – «своя правда, і сила, і воля»,  – розпочала з глибоких, важливих думок організаторка заходу, доцентка кафедри української літератури Оксана Кузьма.

Шевченківські дні в Ужгородському університеті завершили великим святом

Анатолій Футинець та Тетяна Савко
Анатолій Футинець та Тетяна Савко

Оскільки Шевченка знали і поважали письменники різних поколінь, першокурсник відділення журналістики Анатолій Футинець декламував поезію Івана Драча «Виклик», а другокурсниця-україністка Тетяна Савко – вірш Євгена Маланюка «Шевченко».

У своїх творах Шевченко висвітлював жіночу долю в образах Катерини, Оксани, Марини, Наймички, Лілеї, Божої Матері, тому студентки ІІІ курсу українського відділення підготували інсценізацію «Вінок українській жінці».

Варто відзначити, що поезія Шевченка на святі лунала не тільки з вуст представників філфаку. Присутні мали можливість переглянути відеоролик, на якому дітки щиро і впевнено передавали Шевченкові слова.

Шевченківські дні в Ужгородському університеті завершили великим святомФілологічний факультет багатий на творчих особистостей. Підтверджує цю думку доцентка кафедри української літератури Оксана Тиховська, яка написала літературну казку «Тарас Шевченко – володар часу», що її майстерно інсценізували студенти. Ще одним прикладом багатогранності творчості Шевченка та умінь молоді стало декламування «Заповіту» українською, білоруською, англійською, німецькою та ромською мовами.

Приєдналися до святкування учні Ужгородської спеціалізованої загальноосвітньої школи №2, підготувавши музичний подарунок «Україна – це ти», у виконанні Нікіти Воротнюка і танцювального ансамблю «Лілея».Шевченківські дні в Ужгородському університеті завершили великим святом

Галина Шумицька
Галина Шумицька

Відтак до присутніх звернулася деканеса факультету Галина Шумицька. «Сьогодні в ректораті відбувається ще одна подія, але приурочена вона 80-річчю Карпатської України. На цей науковий форум приїхали гості з США, нащадки тих журналістів, які в 1938–1939 роках були на наших землях і зафільмували, відфотографували те, що тут відбувалося. Це просто неймовірні речі!

Валентина Барчан
Валентина Барчан

Ті юні, молоді обличчя, обличчя дітей, які 80 років тому пролили якусь дуже чисту, святу кров, зробили щось дуже важливе. Через 80 років народилися ці діти – великого духу, і те, що вони сьогодні показують, і те, що через них проходить, стало можливим завдяки передусім порухам душі багатьох поколінь. Я висловлюю своє щире захоплення нашими студентами та нашими колегами!» – поділилася емоціями Галина Василівна.

Приєдналася до Галини Василівни і завідувачка кафедри української літератури професорка Валентина Барчан: «Хочу привітати усіх з цими величними подіями. Вірю, що кожен з нас перейнятий цим високим духом, який від Тараса Шевченка передається сьогодні всім нам, всім тим, хто перейнятий тим відчуттям власної громадянської, національної, особистісної самосвідомості. Це те, що розбудив у своїй нації Шевченко. Я щиро вдячна всім вам за те, що долучилися до свята!»

Шевченківські дні в Ужгородському університеті завершили великим святомВідтак усіх присутніх запросили ввечері відвідати концерт «Шевченко in time» в Закарпатській обласній філармонії.

Вікторія Кенідра,
фото Віталія Завадяка
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.