Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Шевченківські дні на філфаку завершили Днем відкритих дверей для школярів

Після урочистої частини учнів кількох ужгородських ліцеїв ознайомили зі спеціальностями філологічного факультету, гості мали змогу прогулятися підрозділом словесників, відвідати кафедри, поспілкуватися з викладачами і студентами

0 222

Шевченківські дні на філфаку завершили Днем відкритих дверей для школярів

На філологічному факультеті Ужгородського національного університету відзначили 211-у річницю від дня народження Тараса Шевченка – геніального письменника, чиї твори й сьогодні зберігають свою пророчу силу.

Шевченківські дні на філфаку завершили Днем відкритих дверей для школярівПротягом шевченківських днів на факультеті організували інтелектуальну гру «Шевченко питає», поетичний флешмоб та участь у загальноміських урочистостях. День відкритих дверей став фінальним акордом серії заходів, присвячених вшануванню великого Кобзаря.

До урочистостей працівники Наукової бібліотеки УжНУ підготували книжкову виставку.

На святкування завітали учні й учителі ужгородських загальноосвітніх закладів – наукового ліцею, ліцею ім. Т.Г. Шевченка, мистецького ліцею «Перспектива» та  ліцею «Імідж».

Юрій Бідзіля
Юрій Бідзіля

Вітав гостей декан філологічного факультету Юрій Бідзіля, який у своєму виступі звернув увагу на стереотипне сприйняття Шевченка й закликав молодь до переосмислення його постаті: «Ми сприймаємо Тараса Шевченка за певними лекалами. Ми знаємо його як видатного поета, проте за життя він був відомий передусім як великий художник, що жив за гроші, зароблені від написання портретів на замовлення. Пам’ятники Шевченку в стилі соціалістичного реалізму зображають його в якійсь тужурці, шапці, понурого, ніби дідугана. Насправді ж він був молодою людиною, помер всього у 47 років. У Петербурзі його вважали «франтом» за звичку модно вдягатися. Шевченко — символ нашої держави, нашої нації, приклад нашого етнонаціонального коду й незламності українського духу. Він прожив в Україні всього 14 років свого життя, проте завжди вважав себе українцем, його тягнуло до рідної землі. Я більш ніж переконаний, що ви, молодь, переосмислите постать Шевченка, адже він є одним із елементів бренду України!»

Оксана Кузьма
Оксана Кузьма

Завідувачка кафедри української літератури Оксана Кузьма зазначила: «Нині ми завершуємо цикл шевченківських заходів, вшановуючи Тараса Григоровича не як забронзовілого класика, а як живу людину, мислителя, вартового української духовності. Кожен рік у мене лейтмотивом є якась ключова теза, цитата Шевченка. Цьогоріч це його вислів про «роботящі руки та роботящі уми». Потроху настає той період, коли ці роботящі руки й роботящі уми повинні розбудовувати абсолютно новий формат України. Шевченко як представник «гуманітарної аури нації» (вислів Ліни Костенко) заповідав нам любити Україну і працювати на її благо. Сьогодні Шевченко об’єднав усіх нас на цьому Дні відкритих дверей».

У межах святкування учні 9-го класу Ужгородського ліцею ім. Т.Г.Шевченка під керівництвом учительки української мови та літератури Людмили Мотрук підготували літературно-музичну композицію «Дві долі — один шлях». Під час театрального дійства зі сцени пролунали поезії Кобзаря «Розрита могила», «Ісаія. Глава 35 (Подражаніє)», «Кавказ» (уривок) та ін. Музичну композицію «Реве та стогне Дніпр широкий» виконали студенти Ужгородського музичного фахового коледжу ім. Д.Є. Задора Михайло Лецко (гітара), Анастасія Палінчак (вокал) і першокурсник філологічного факультету УжНУ Іван Беля (вокал).

Михайло Лецко, Анастасія Палінчак, Іван Беля
Михайло Лецко, Анастасія Палінчак, Іван Беля

Студенти філологічного факультету продекламували поезії визначних українських митців, присвячені Тарасу Шевченку, серед яких твори Лесі Українки, Володимира Самійленка, Євгена Плужника, Богдана Ігора-Антонича, Максима Рильського, Василя Стуса, Дмитра Павличка, Ліни Костенко, Юрія Рибчинського та ін.

Марта Демчик
Марта Демчик

10-класник Ужгородського наукового ліцею Олександр Голош продекламував уривок із поеми «Сон». Завершили виступ філфаківці уривками з поезії «І мертвим, і живим, і ненародженим…».

Наприкінці заходу присутні переглянули відеоролик, створений студентами філологічного факультету про те, ким для них є Тарас Шевченко й за що сучасна молодь вдячна великому Кобзареві.

Після завершення урочистої частини заступниця декана з виховної роботи Марта Демчик ознайомила школярів зі спеціальностями філологічного факультету, після чого учні мали змогу прогулятися факультетом, відвідати кафедри, поспілкуватися з викладачами й студентами.

Анастасія Лабик
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються дані ваших коментарів.