Пристрої альтернативної зарядки, утилізації батарейок, астрономічні турмаршрути, інтерактивні карти екскурсій готова розробляти наша молодь
В Ужгородському університеті відбувся ІІ етап конкурсу «Стартап УжНУ»
Цьогоріч зареєструвалися 16 команд, охочих реалізувати свої ідеї, десять із них з’явилися на другому етапі конкурсу. Вітав молодь і наставників проректор із наукової роботи Ігор Студеняк.
Захід улаштували для того, щоб учасники збагнули, як представлятимуть проекти в наступному турі. До того ж корисні поради давала начальник науково-дослідної частини УжНУ Ірина Грабова. Йшлося про те, як зацікавити журі, вдосконалити презентацію.
А директор Центру кар’єри УжНУ Тетяна Бутурлакіна наголосила на важливості комерціалізації інновацій. Крім того, доповідачі потренувалися давати відповіді на запитання присутніх.
Тематика проектів – різноманітна. Так, економіст Михайло Харахурсах ознайомив із бізнес-планом консалтингової фірми «Economic Consulting Group».
Студенти Українсько-угорського навчально-наукового інституту Давид Гал, Ганріетта Бан та доцент Олександ Молнар (науковий керівник) розробили одразу два проекти. Команда запропонувала вдосконалити показники наявних персональних систем телеметрії для співробітників служб порятунку. А ще – заряджати мобільні пристрої за допомогою альтернативної енергії, яка виробляється при рухах людини.
Представник факультету туризму та масових комунікацій Юрій Зизич також поділився двома ідеями, які експерти радили об’єднати. Ішлося про астрономічний туристичний маршрут до обсерваторій в УжНУ та в урочищі Деренівка на Ужгородщині, а також інтерактивну мапу корпусів університету для проведення екскурсій.
Своєю чергою, четвертокурсники геофаку Василь Гвоздак і Володимир Мельник прагнуть вирощувати енергетичну вербу й знизити ціну порівняно з ринковою.
Хіміки Микола Кут, Маріанна Повідайчик, Інеса Фалес на чолі з науковим куратором доцентом Михайлом Ониськом досліджують новосинтезовані телуровмісні речовини. Сполуки, зокрема, можна застосувати у медичній галузі.
Фізики Олександр Васильєв, Василь Буковецький, Олександр Сич презентували розвідку щодо ефективності неорганічних сорбентів при очищенні стічних вод, водоохолоджувачів АЕС та природних вод від стронцію. Інша команда з фізфаку (студенти Тетяна Феделеш, Іван Марушка та доцент Василь Біланчук) прагнуть зробити Ужгород чистішим за допомогою технології сода-бластинг.
Біологи також хочуть допомогти ужгородцям, створивши пристрій для прийому несправних батарейок, які чинять шкідливий вплив на довкілля. До того ж такий апарат, за задумом, видаватиме корм для безпритульних собак взамін на батарейки.
Тож бажаємо учасникам успіху в наступному етапі конкурсу інноваційних ідей «Стартап УжНУ»!