Студенти гуманітарно-природничого факультету подорожували Румунією

Поїздка вдалася цікавою і пізнавальною

Студенти гуманітарно-природничого факультету подорожували Румунією
Студенти й викладачі гуманітарно-природничого факультету ознайомлювалися з культурою, історією та звичаями Румунії. Відвідавши міста Сату-Маре, Клуж-Напока, Турда, а також селище Колтеу, яке пов’язують з іменем національного поета Угорщини Шандора Петефі, молодь набралася приємних вражень та романтичного настрою.

Студенти гуманітарно-природничого факультету подорожували Румунією

Першим містом, до якого завітали, стало Сату-Маре, що на румунсько-угорському етнічному кордоні. Оскільки ці території до 1919 року були під владою Австро-Угорщини, в місті проживає 34,6 % угорців, тому студенти легко змогли знайти спільну мову з місцевим населенням.

Вразили своєю красою та величністю римо-католицький собор та Палац римо-католицької єпархії. Саме у цьому палаці міститься вівтар, перед яким свого часу склали присягу вічної любові Шандор Петефі та Юлія.

Студенти гуманітарно-природничого факультету подорожували Румунією

Наступною зупинкою стало селище Колтеу. Замок Шандора Телекі, який відвідав Петефі зі своєю дружиною під час медового місяця, наповнений романтичним духом: тут в оточенні чарівних садиб він писав вірші, зокрема ті, що присвячені коханій.

Біля замку Шандора Телекі

Одним із важливих пунктів відвідин стало друге за числом жителів місто Румунії Клуж-Напока – найважливіший промисловий та культурний центр Трансільванії. Його ще називають містечком університетів. Студенти відвідали тутешні вищі навчальні заклади й мали змогу безпосередньо ознайомитися з системою освіти.

Студенти гуманітарно-природничого факультету подорожували Румунією

Клузький університет імені Бабеша-Бойяї – один із найбільших вищих навчальних закладів Румунії, заснований як угорський, – тепер навчання там провадять угорською, румунською, німецькою, англійською та французькою мовами. У складі вишу 21 факультет, де навчається понад 41 000 студентів.

Угорський університет Sapientia в Трансільванії заснований 2001 року як приватний навчальний заклад, мета якого – надання освітніх послуг для етнічної меншини угорців-секеїв Румунії. Нині тут навчають угорською мовою, але двері науки відчинені для представників усіх національностей.

У соляній копальні

Виш заснований і підтримується фондом Sapientia, який, своєю чергою, має підтримку від Угорщини. З трьох факультетів студенти мали змогу відвідати найпопулярніший – науки та мистецтва. Найбільш цікавою спеціальністю з презентованих, на думку більшості, є кінематографія та ЗМІ.

Родзинкою подорожі стало відвідування соляної копальні – це ніби подорож у зовсім інший світ. Журналісти престижного сайту BusinessInsider вважають її найгарнішою пам’яткою з розміщених під землею. Крім того, цю копальню внесли до списку 25 незвичайних визначних пам’яток на Землі, про існування яких туристи не підозрювали, хоча сіль тут видобувають з давніх часів. Цей соляний палац справляє справді незабутнє враження.

Студенти гуманітарно-природничого факультету подорожували Румунією

Ознайомлюватися з Румунією можна по-різному: занурюватися в минуле старовинних замків, милуватися мальовничою природою, знайомитися з людьми, вивчаючи місцеву культуру й традиції тощо. Тож студенти пізнали багато нового й чудово провели час у цій науковій поїздці.

За інформацією гуманітарно-природничого факультету УжНУ