Три місяці університетського плавання: шкільна гавань не манить, курс – на успіх

Бажаємо першачкам наснаги на легке складання близької вже сесії

Інколи й не помічаємо, як швидко плине час. Здається, ще вчора нинішніх першокурсників батьки вели за руку до школи, а цього року вже прийшли зі своїми «дорослими дітьми» на лінійку в університеті, – відпускаючи у самостійне студентське життя. Що відчували наші неофіти в перші дні перебування у виші, Медіацентр з’ясовував у вересні. Аж ось і перша сесія на носі – символічне випробування, подолавши яке, першокурсник може зватися справжнім студентом. За майже три університетські місяці молоде поповнення чимало побачило й почуло, зробило певні висновки про дальші перспективи. Тож ми вирішили з перших вуст першачків різних факультетів дізнатися про враження від університетської дійсності. І чи не хочеться, бува, повернутися до школи 😉 .
Ніколетта Палош
Вероніка Скоблей

«Університетське навчання геть відрізняється від шкільного, але є не менш цікавим. Із самого початку було приємно відчувати себе студентами, адже, думаю, всі про це довго мріяли. Чи хочеться повертатися до школи? Хіба що тоді, коли дуже багато треба підготувати, вивчити ☺. Тільки в університеті розумієш, як усе легко було в школі.

Про вибір спеціальності та університету не жалкую. Майбутній фах мені подобається – я давно мріяла стати юристом», – ділиться своїми враженнями студентка 1-го курсу юрфаку Ніколетта Палош.

Андріана Маскалюк

Студентки географічного факультету Вероніка Скоблей та Андріана Маскалюк зізнаються, що їхня адаптація в університеті минула вдало, хоч деякі викладачі досі здаються їм «дуже серйозними» через вимогливість. Звісно, доводилося стикатися з певними труднощами при підготовці до занять, у пошуку джерел, але дівчата сподіваються, що навчання в УжНУ й надалі буде цікавим і захопливим.

Тетяна Лесюк

Першокурсниця відділення журналістики Тетяна Лесюк зізнається: «Поки що складно зрозуміти всю тутешню систему навчання, але я задоволена університетом і обраною спеціальністю.

Про вибір майбутньої професії ще жодного разу не пожалкувала – впевнена: я саме там, де повинна бути».

Тарас Юсипович

А ось першокурсник медичного факультету Тарас Юсипович розповідає, що шкільне життя його не надто підготувало до навчання в університеті. Шалений ритм студентських буднів змушує докладати неабияких зусиль. Іноді буває складно зосередитися на навчанні, але його тішить приємна й затишна атмосфера в університеті. Тарас мріє пов’язати майбутнє з обраною спеціальністю, тому готовий наполегливо працювати, щоб його освіта виявилася ефективною.

Висновок багатьох опитаних першокурсників після їхнього геть ще куценького студентського досвіду: після довгого й майже безтурботного життя в школі доводиться звикати до того, що в університеті тебе ніхто не тягтиме за вуха. Але новий етап у житті ніскільки не страшить. Бо впевнені, що все найкраще попереду.

Що ж, бажаємо першачкам успіхів. Насамперед наснаги на легке складання близької вже сесії.

З колегами спілкувалися першокурсниці відділення журналістики
Олександра Костьо та Ніна Шпиток