Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Студенти економічного факультету долучилися до відзначення Всеукраїнського тижня фінансової грамотності

Учасниками семінару-тренінгу в «Комінвестбанку» стали першокурсники спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування»

0 400

Днями в рамках Всеукраїнського тижня фінансової грамотності відбувся навчально-просвітницький семінар для студентів, приурочений до Всесвітнього дня заощаджень. Головною метою такого заходу-тренінгу, організованого спільно кафедрою фінансів і банківської справи УжНУ та ПАТ «Комінвестбанк», стала популяризація ідеї системного заощадження й збереження коштів заради фінансової стабільності у майбутньому.
Віра Варцаба
Під час тренінгу

Місцем проведення семінару стала успішна фінансово-кредитна установа, єдиний закарпатський банк ПАТ «Комінвестбанк». Учасниками тренінгу стали першокурсники економічного факультету спеціальності «Фінанси, банківська справа та страхування».

Із вітальним словом до присутніх звернулася завідувачка кафедри фінансів і банківської справи, доктор економічних наук, доцент Віра Варцаба, яка наголосила, що захід підтверджує значущість економічної освіти та запитаність обраного студентами фаху, необхідність фінансової грамотності для кожної людини, а особливо — для студентів-фінансистів, які втілюватимуть здобуті знання управління фінансами на практиці.

Під час тренінгу

Семінар-тренінг провела начальник відділу банківського менеджменту та маркетингу «Комінвестбанку» Інна Воронич, яка зауважила, що до фінансових відносин залучені навіть студенти-першокурсники. Тому здобуття знань та оволодіння навичками правильного управління грошима та заощадженнями нині є основою фінансової свободи у майбутньому.

Тренерка розповіла учасникам семінару про дієві способи правильного збереження коштів та планування власного бюджету і запропонувала на розгляд аудиторії конкретні прийоми відстеження власних витрат і раціонального використання фінансових ресурсів.

Спілкування відбувалося у формі активної дискусії, під час якої визначилися різні підходи до формування заощаджень у студентів, які вже працюють, та фінансово залежної частини аудиторії. Втім присутні одностайно погодилися з думкою, що регулярне заощадження навіть незначних сум зрештою може створити особисту «подушку» фінансової безпеки та забезпечити потреби не лише навчання, а й відпочинку. На підтвердження цього студентам було запропоновано розрахувати бюджет літнього відпочинку (поїздки на море в Одесу). Найбільш активні учасники ділової гри — Назар Заплатинський, Валентина Паллай, Аркадій Гуловський та Яна Попфалуші — були нагороджені пам’ятними монетами «Україна починається з тебе» та діловими записниками. Окрім того, всі учасники семінару отримали іменні сертифікати, а також блокноти й ручки від банку для ведення записів своїх доходів і витрат.

Координатор заходу кандидат економічних наук, доцент кафедри фінансів і банківської справи Ольга Заславська відзначила, що завдяки таким семінарам молодь стає ближчою до секретів фінансової грамотності, якими може користуватися не лише особисто, а й поділитися з рідними та друзями. Цю тезу підтримала і академнаставниця першокурсників — старший викладач кафедри фінансів і банківської справи Вікторія Мінкович, яка висловила сподівання, що такі заходи стануть додатковим стимулом для студентів у навчанні та процесі оволодіння професійними знаннями.

На завершення організатори семінару подякували всім учасникам за плідну роботу та висловили надію, що відтепер кожен із присутніх стане свідомо заощаджувати кошти й планувати свій бюджет, а отже, – підвищувати власний добробут і соціально-економічний розвиток держави.

Ольга Брайлян

Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.