Філологічна молодь пізнавала таємничий світ стародруків та рукописів

Студенти та їх академнаставниці доценти Еріка Ґоца й Оксана Негер висловлюють щиру подяку працівникам Наукової бібліотеки УжНУ за неймовірні емоції та нагоду зазирнути в минуле

Філологічна молодь пізнавала таємничий світ стародруків та рукописівФілологічна молодь пізнавала таємничий світ стародруків та рукописів

Серед пам’яток історії та культури особливе місце належить книгам. Днями студенти філологічного факультету мали змогу поринути в захопливий світ стародруків і рукописів Наукової бібліотеки УжНУ.

Завідувач відділу Юлія Мателешко  ознайомила присутніх з історією формування фонду, особливостями зберігання старовинних видань, розповіла про унікальні примірники. Із неприхованим захопленням студенти розглядали знамениту Острозьку Біблію 1581 р.; Біблію, видану стараннями єпископа А. Бачинського 1804 р.; рукописний Апостол ХVI ст.; альманах “Русалка Днѣстровая” 1837 р. Особливу зацікавленість викликали «Букварь ӕзыка рускагω» І. Кутки 1815 р., рукописна граматика ХVIII ст. Арсенія Коцака, «Grammatica Slavo-ruthena» М. Лучкая 1830 р. Справжньою несподіванкою для молоді стала можливість погортати сторінки рукопису В. Довговича 1833 р.

Філологічна молодь пізнавала таємничий світ стародруків та рукописівСтуденти філологічного факультету та їх академнаставниці доценти Еріка Ґоца, Оксана Негер висловлюють щиру подяку працівникам Наукової бібліотеки УжНУ за неймовірні емоції та нагоду зазирнути в минуле.

Вл. інф.