Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Студенти-медики самостійно організували гурток, де на практиці вчаться накладати шви

Щоб долучитися, потрібно заповнити реєстраційну форму на Фейсбуку

0 1 367

Студенти-медики самостійно організували гурток, де на практиці вчаться накладати шви

Щоб стати справжнім лікарем, потрібно вчитися – вчитися довго й наполегливо, постійно вдосконалюючи знання. Студенти-медики це усвідомлюють, тож організувалися й запровадили курси крою та шиття… кгм, тобто гурток «Basic Surgical Skills». 25 та 26 жовтня вчилися накладати хірургічні вузли та нашкірний шов.

Ідея виникла ще торік: молодь розуміла, що є потреба вправлятися у накладанні швів. Обдумали, як це втілити у життя і взялися до роботи. Минулого семестру вже встигли провести одне заняття, а цього навчального року поновили роботу гуртка.

Студенти-медики самостійно організували гурток, де на практиці вчаться накладати шви
Олександр Голубенко

«Ми хочемо довчити те, чого не змогли осягнути на парах, удосконалити власні знання. Теорію закріплюємо на практиці, на якій зосереджуємо особливу увагу. Як показує досвід, нашим студентам не вистачає практичної бази. Ми знайшли інструментарій для занять, а біологічний та шовний матеріал докупили. Для тренування навіть виготовили тренажери, що імітують натяг шкіри», – розповідає координатор «Basic Surgical Skills» Олександр Голубенко.

Кілька інструкторів показують студентам, як правильно виконувати той чи такий шов, пояснюють, підказують. Усі вони мають відповідний досвід не з теорії: Саша Голубенко з 4-го курсу практикувався у міській лікарні, де й навчився накладати шви. Інші координатори брали участь у олімпіадах з оперативної хірургії та в спеціалізованих тренінгах.

Студенти-медики самостійно організували гурток, де на практиці вчаться накладати шви
Тетяна Шпак

Першого дня проводили лекційні заняття – говорили про види нашкірних хірургічних швів, плюси та мінуси кожного. Показали, як правильно накладати шви та формувати вузол (є різні види вузлів та методики їх зав’язування). Наступного, другого, дня шили на біологічному матеріалі – свинячій шкірі. Робили прості хірургічні, безперервні та обвивні шви (Донаті і Альговера).

Студентка-п’ятикурсниця Тетяна Шпак у таких заняттях вбачає багато позитиву. Дівчина каже, що прагне нагадати собі те, що вчила на попередніх курсах. Таня ще не вирішила, чи хоче стати саме хірургом, однак зауважує, що лікарю усякого профілю варто знати якомога більше та постійно вдосконалювати знання.

Надалі планують запрошувати на лекції хірургів-практиків, вчитися зшивати кишки, судини тощо.

Щоб долучитися до участі, потрібно заповнити реєстраційну форму на Фейсбуку (по деталі звертайтеся до Саші Голубенка), де вказано дату, тему та план наступного заняття. Слід зауважити, що заняття платні, адже організатори мають купувати біологічний і шовний матеріал.

Ксенія Шокіна
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.