Свято психології: простір зустрічей, досвіду і зростання
Студенти І курсу спеціальності «Психологія» взяли участь у XІІІ Всеукраїнській науково-практичній конференції з міжнародною участю «Актуальні питання теорії та практики психолого-педагогічної підготовки майбутніх фахівців» (м. Хмельницький).
У форматі онлайн занурилися в майстер-класи й лекції, що торкалися найгостріших тем сьогодення зі спікерами-профі:
Володимиром Волошином – про роботу з травмою через техніку «чотирьох полів»;
Анною Рубан – про складну і дуже важливу роботу з почуттям провини у військових;
Ольгою Гавриш – про арттерапію у роботі з дітьми ВПО, дітьми військових та тими, хто проживає в зонах бойових дій.
Особливо вразила зустріч із докторами Патрісією Гербарг і Річардом Брауном (США). Їхній воркшоп «Дихання-Тіло-Розум» подарував новий погляд на роботу зі стресом, тривожністю і наслідками травматичних подій.
Також майбутні психологи відвідали Центр професійного розвитку педагогічних працівників в Ужгороді. Це була дуже жива, практична зустріч, яка відкрила студентам світ психології у системі освіти.
Разом із викладачкою Світланою Ісаєвич слухали: Ганну Ребрей, в.о. директорки Центру, яка розповіла про консультування, тренінги для педагогів і щоденну роботу психолога у закладі, та Анжеліку Томей, котра відкрила багато про професійну спільноту психологів, школу малодосвідченого психолога, інтервізії, емоційне навантаження в роботі та виклики в системі освіти.
Це була зустріч, де професія стала ближчою, людянішою і ще бажанішою.
16 квітня
Зустріч завідувачки кафедри, професорки Уляни Михайлишин й колективу підрозділу з активом студентства.
Поговорили про речі, які мають значення: підтримку ініціатив, формування професійної ідентичності, оновлення змісту освіти, спільні проєкти. Важливо чути й бути почутими. Діалог – це те, з чого починається зміна.
23 квітня
Лекція студентки магістратури Анастасії Федак на тему «Психологічна корекція як напрямок психологічної практики». То була чудова можливість для студентів не лише поглибити свої знання, а й побачити, як можна застосовувати теорію на практиці в межах психологічної допомоги та корекції.
23 квітня
Відкритий мікрофон: «Кринж чи норм?». Створили простір, де студенти могли говорити про свої відчуття, кордони, цінності й те, що їх хвилює. Без оціночних суджень, з повагою і відкритістю. Адже психологія – це не тільки про знання, це про здатність бути в контакті з собою і з іншим.
25 квітня
Арттерапія: «Кавові фантазії». Кава, запахи, фарби й форма – усе це стало засобами пізнання себе. Малювали, міркували, торкалися глибин внутрішнього світу. Це було дуже тепло, дуже щиро, дуже по-нашому.
І на завершення – 2 травня
Наші студенти й аспіранти представлять свої наукові доробки на ІІ Міжнародній студентсько-аспірантській конференції «Сучасні тренди в науці: міждисциплінарний підхід» (м. Львів). Ще один крок у напрямку розвитку молодої науки й визнання внеску студентства у психологічну науку сьогодення.
Дні психології – це не лише про святкування, це про зустріч із професією, про себе в ній, про виклики і ресурси. Про спільність і глибину. Дякуємо всім, хто творив ці дні разом з нами!
Зростаємо разом. Відчуваємо. Розуміємо. Обираємо бути психологами.