Сайт Медіацентру УжНУ
Підрозділ створений у липні 2013 року

Тетяна Літераті, Сергій Денисенко та Борис Жулканич презентували «Ужгород колись і нині» в рамках акції «Письменник за прилавком»

Тепер фотокнигу, за яку не соромно, показують усім іноземним делегаціям

0 36

Тетяна Літераті, Сергій Денисенко та Борис Жулканич презентували «Ужгород колись і нині» в рамках акції «Письменник за прилавком»

Порівняти Ужгород у форматі було/стало й показати, як місто десь змінилося, десь збереглося за століття, а головне – зафіксувати його нинішній вигляд та розповісти історію, – таке непросте завдання ставив перед собою творчий колектив фотокниги. 4 грудня Тетяна Літераті, Сергій Денисенко та Борис Жулканич розповіли про свою спільну працю відвідувачам книгарні «Кобзар», а також представили свої попередні книжки.

Тетяна Літераті, Сергій Денисенко та Борис Жулканич презентували «Ужгород колись і нині» в рамках акції «Письменник за прилавком» Автор ідеї – Борис Жулканич, очима проєкту став Сергій Денисенко, якому й випала левова частка роботи над книгою, Тетяна ж доповнила світлини текстовим супроводом для глибшого занурення в атмосферу міста в першій половині ХХ століття й нині.

Тетяна Літераті каже: «Ідемо містом і часто не помічаємо його краси, дрібничок, деталей на фасадах – мені дуже подобається, що в цій книзі, крім того, що ми порівнюємо старі фотографії з новими, всі ці об’єкти грають по-новому за рахунок того, що на них подивився майстер і помітив деталі. Також тут є розділ «Ужгород у деталях», де ви бачите мініскульптурки, гідранти, сакури – всі ці елементи роблять наше місто цікавим та особливим».

Тетяна Літераті, Сергій Денисенко та Борис Жулканич презентували «Ужгород колись і нині» в рамках акції «Письменник за прилавком»Сергій Денисенко вдостоєний премії Петра Скунця за роботу над книгою. Він намагався показати місто з тих самих ракурсів, що й на старих фотографіях. Тут не побачите великого скупчення людей, реклами, новобудов – це й хотіли зберегти та передати наступним поколінням.

«Ми створили продукт, за який мені не соромно, і я гордо розповідаю про нього людям, – запевняє Сергій Денисенко. – Вважаю, що кожен населений пункт повинен мати таке презентаційне видання. Тепер його показують усім іноземним делегаціям. У моїй біографії це вже другий такий альбом. Перший ми випустили у 2017 році. Місто розвивається, змінюється – і це нормально, що буде якийсь колектив, який створить знову альбом, котрий стане топовим виданням про місто».

Книга вже роз’їхалася різними країнами Європи, навіть помандрувала за океан. Зокрема примірники є в Угорщині, Чехії, Німеччині, Італії, Шотландії, а також у США та Канаді.

«У мене є велике побажання: якщо знайдеться хтось охочий після нас, – зробити краще, якісніше і ще більш насичено», – резюмує Борис Жулканич.

Ксенія Шокіна
Залишіть відповідь

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.