УжНУ приймає внутрішньо переміщених студентів за програмою академічної мобільності
Щоб стати до навчання, студентам потрібно заповнити гугл-форму або ж у ректораті чи деканаті відповідного факультету або інституту написати заяву власноруч
«Наразі до нашого університету звернулося з десяток студентів, які хочуть здобувати освіту за програмою внутрішньої академічної мобільності, — розповідає Анатолій Штимак. — Переважно ці люди приїхали до Ужгорода в перші дні війни. Вони шукали інформацію про заклади вищої освіти в регіоні, де змогли б продовжити навчання за своєю спеціальністю, або ж дослухалися до рекомендацій друзів, які направляли їх до нашого університету».
Зі слів Анатолія Штимака, в УжНУ студенти виявили бажання продовжити навчання у сфері готельно-ресторанної справи, права, філології тощо. Також начальник навчальної частини додає, що досі ця молодь здобувала освіту у закладах Маріуполя, Харкова, Запоріжжя, Чернігова.
«Особливість освіти в рамках програми внутрішньої мобільності у тому, — веде далі начальник навчальної частини, — що студенти не втрачають статус здобувача освіти у своїх вишах. По суті, це та ж програма студентського обміну в межах України. Тільки якщо в звичайних умовах для цього університети укладали договори про співпрацю й студенти їхали від них до нас і навпаки, то тепер, в умовах воєнного часу, переміщення відбувається в односторонньому порядку й договір із їхнім навчальним закладом не обов’язковий. Співпрацю з вишами зможемо підтвердити постфактум».
Щоб стати до навчання в рамках програми внутрішньої академічної мобільності, студенту потрібно заповнити гугл-форму або ж у ректораті чи деканаті відповідного факультету або інституту написати заяву власноруч. Якщо заявку подавали онлайн, ми скеровуємо її на факультет і представники деканату сконтактують зі студентом протягом робочого дня.
Важливо! Для того, щоб людину зарахували на навчання за програмою внутрішньої академічної мобільності, вона має підтвердити свій статус студента — надати електронний чи пластиковий студентський квиток або підтверджувальний інший документ.
«Студенти встигли почати семестр у своїх вишах, тому знають, які предмети їм потрібні в цьому семестрі. Звісно, освітні програми можуть дещо відрізнятися навіть у межах спеціальності. Те, що вони вивчали у своїх навчальних закладах, не обов’язково є у наших студентів у цьому ж семестрі. Але студенти можуть підібрати потрібні за планом свого навчального закладу, а також просто цікаві для себе предмети. Можна обрати максимально 30 кредитів ЄКТС на семестр, а потім перезарахувати їх у своєму виші», — роз’яснює Анатолій Штимак.
Студенти УжНУ повернулися до навчання в дистанційному форматі з 14 березня. «Хоч ми й у відносній безпеці, але в місті досі час від часу лунають сирени і співробітникам та студентам із корпусів потрібно було б переривати пари й рушати до укриттів. Це додаткові незручності. Тому наразі варіант повернення до очного навчання не розглядаємо».