Під патронатом музи Кліо: історики УжНУ організували семінар до Всесвітнього дня екскурсовода

Візуальні мандрівки ознайомили студентів з історією, пам’ятками, традиціями українських міст, сіл і селищ

Днями на онлайн-платформі Google Meet з ініціативи учасників СНТ «Кліо» відбувся науковий семінар з нагоди Всесвітнього дня екскурсовода. Студенти охоче взяли участь у підготовці, продемонстрували свої презентації й виступи, що дали змогу побачити високу зацікавленість молодих істориків у пропагуванні вивчення рідного краю.

Зі вступним словом виступив завідувач кафедри модерної історії України та зарубіжних країн  УжНУ Ігор Шніцер та викладачка кафедри археології, етнології та культурології, співробітниця Закарпатського музею народної архітектури та побуту Тетяна Сологуб-Коцан.

Виступи учасників були поділені за двома блоками «Екскурс у минуле» й «Візуальна екскурсія рідним населеним пунктом».
Спікеркою першого блоку стала Ніна Задорожна з темою «Історія професії екскурсовода. Особистість Петра Радченка».

Спікери другого блоку – Юлія Зубова («Візуальна екскурсія селищем Вигода»), Василь Лазарчик («Візуальна екскурсія селом Великі Лази»), Діана Партека («Візуальна екскурсія містом Свалява»), Галина Катрій («Візуальна екскурсія містом Долина»), Сніжанна Вайнраух («Візуальна екскурсія селищем Вишково»), Іванна Бабинець («Візуальна екскурсія селом Березники: закономірності історичного розвитку, пам’ятки культури та бази відпочинку»), Ніна Воробканич «Візуальна екскурсія містом Іршава».

Науковий семінар завершився взаємною подякою учасників і гостей за увагу та співпрацю, а якісно підготовлені матеріали учасників збагатили знання всіх присутніх. Візуальні екскурсії ознайомили студентів з історією, пам’ятками, традиціями міст, сіл і селищ. Всесвітній день екскурсовода став чудовою нагодою для команди істориків не тільки висловити повагу до цієї професії, а й корисно провести час під патронатом музи Кліо.

За інформацією Надії Роуканич, прессекретаря СНТ «Кліо»